Kültür

Beykoz'da canlı müzikli tiyatro sahnelendi

Beykoz'da canlı müzikli tiyatro sahnelendi
27.12.2015 23:19
| | |
14517

Foto galeri Video galeri

Beykoz'da Tiyatrol Tayfa'nın Hoppala Curcuna adlı oyununda 'müzik' sürprizi yaşandı

Beykoz'da Tiyatrol Tayfa'nın Hoppala Curcuna adlı oyununda 'müzik' sürprizi yaşandı

Geçtiğimiz yıl da Beykoz'da bir gösterim sunan Tiyatrol Tayfa, hazırladığı Hoppala Curcuna adlı oyunu 'küçük bir değişiklikle' sahneledi. Oyuncu performanslarının geçen yıla oranla zirve yaptığı oyunda, Karadeniz'in yükselişe geçen genç seslerinden Serkan Aydın & Buğrahan Denizoğlu ikilisi de sahneye çıktı. Birbirinden güzel ezgileri seslendiren ikili, kemençe ve gitarla birlikte oyun akışı içerisinde şarkı söyledi. Başarılı bir şekilde oyunu sahneleyen Hoppala Curcuna ekibi ise bitimin ardından Dost Beykoz'a özel poz verdi.

Servetini kızı Leyla'nın üzerine yaptıktan sonra, onu 'züppe' bir erkekle sevgili olmasını kabul edemeyen ve yağ ticaretini birlikte yaptıkları iş ortağı Kayserili Maşallah ile kızını evlendirmeye çalışan Hayri Bey'in hikâyesinin işlendiği Hoppala Curcuna, Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

Geçtiğimiz yıla oranla performanslarını oldukça artırmış oldukları gözlenen Tiyatol Tayfa ekibi, Beykozlu izleyicilere kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Küçük bir değişiklikle, Serkan Aydın ve Buğrahan Denizoğlu adlı iki genç Karadenizli Sanatçıyı ustalıkla oyunun akışının içine yerleştiren Yönetmen Osman Kaba, oyunun tamamlanmasının ardından alkışlar arasında sahneyi terk etti.

Öte yandan Yapımcılığını Osman Kaba'nın ve Yönetmenliği'ni ise Aziz İzzet Biçici'nin üstlendiği 2 perdelik oyunu, şu isimler sahneledi:

Aziz İzzet Biçici

Kağan Öztop

Osman Kaba

Selin Aşık

Nihal Gökbudak

Erhan Temiz

Emel Vayvay

Alican İzgi

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Tiyatrol Tayfa, Hoppala Curcuna, Serkan Aydın, Burahan Denizoğlu

reklam
1 Yorum
hasan gökbudak28.12.2015 09:24:42

çok güzel bir gece yaşattılar tiyatroya herkezin gitmesi gereken faaliyettir. dost Beykoz haber çok teşekkürler ederiz her zaman yanımzda olduğu için birde bize katkı yapan herkeze teşekkürlerimizi sunarız

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"