Beykoz’da Çanakkale Şehitleri saygıyla anıldı

  • Güncelleme: 18.03.2019 21:29
  • Okunma: 3483 kez
  • Yorum: 0
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Beykoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları programla kutlandı.
Beykoz’da Çanakkale Şehitleri saygıyla anıldı

Beykoz’da Çanakkale Şehitleri saygıyla anıldı

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü dolayısıyla Beykoz’da düzenlenen “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma” programında vatan toprakları uğruna şehit olan atalarımız ve gazilerimiz minnetle yâd edildi.

Türk tarihinin iftihar tablosu olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Beykoz Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları programla kutlandı.

Beykoz Anadolu Lisesi konferans salonunda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan, şehitlerimizin minnetle hatırlandığı etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve şube müdürleri, Beykoz Anadolu Lisesi Müdürü Sabahattin Sarp ve okul yönetimi, ilçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Programlarda sergilenen temsiller, türküler, şiirler, Çanakkale belgeseli ve ‘Tabur’ adlı tiyatro oyunuyla ecdadımızın kahramanlıkları bir kez daha gözler önüne serildi.

Başkan Çelikbilek: “250 bine yakın şehidimizin ve tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun.”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bugün ülkemiz için önemli bir gün olan tarihin kanla ve şanla yazıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünü kutluyoruz. 250 bine yakın şehidimizin ve tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Bu gün vesilesiyle tüm komutanlarımızı ve cennet vatanımıza can feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyor, aziz hatıralarıyla gurur duyuyoruz.” dedi.

Programda Başkan Çelikbilek, okullar arası ‘Çanakkale’ konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri altın hediyesiyle ödüllendirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 18 Mart, Çanakkale

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz