Yaşam

Beykoz’da Çanakkale Şehitleri için Kur’an-ı Kerim ziyafeti

Beykoz’da Çanakkale Şehitleri için Kur’an-ı Kerim ziyafeti
18.03.2015 20:28
| | |
18289

Foto galeri Video galeri

Beykoz Müftülüğü, Ortaçeşme'de bulunan Serbostani Mustafa Ağa Cami'nde Çanakkale Şehitleri için mevlit okuttu

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü'nün ortaklaşa düzenledikleri mevlit programı, Serbostani Mustafa Ağa Cami'nde kılınan öğle namazının ardından başladı. Oldukça kalabalık olan Cami'de güzel sesiyle İstanbul 1.'si ve Türkiye 2.'si olmuş Yıldırım Beyazıt Cami İmam Hatibi Muhammed Polat, Kur'an-ı Kerîm ayetleri okudu ve Allah'ın şehitler için insanlara verdiği mesajları iletti. Berae Suresi olarak da bilinen Tevbe Suresi'nin 111, 112, 113 ve 114'üncü ayetlerini okuyan Muhammed Hoca, Allah yolunda savaşmış olanlara yine Allah'ın vaatlerini hatırlattı ve bunun en büyük kazanç olduğunu Arapça olarak dile getirdi. Muhammed Polat'ın ardından ise ilahiler seslendirildi ve Müftü Hüseyin Demirtaş'ın Çanakkale Şehitleri'ne dair vaazına kulak verildi. Cami cemaatine ve çevredeki vatandaşlara ise programın bitimiyle birlikte Beykoz Belediyesi tarafından etli pilav, ayran ve tulumba tatlısı ikram edildi.

‘Müftü Demirtaş, Beykozluları aynı duygu etrafında bütünleştirdi’

Serbostani Mustafa Ağa Cami'nde gerçekleştirilen mevlit programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk de eşlik etti. Hep birlikte kılınan Öğle Namazı'nın ardından başlayan programda, cemaat de camiyi terk etmedi ve Beykoz Müftülüğü görevlileri tarafından seslendirilen Kur'an-ı Kerîm ziyafetini ve ilahileri dinledi. Yıldırım Beyazıt Cami İmam-Hatibi Muhammed Polat Hoca'nın kusursuz sesiyle dile gelen ayetler cami içerisinde yankılanırken, Müftü Hüseyin Demirtaş da verdiği vaazda şehitlik konusunu işledi. Kur'an-ı Kerîm'den Arapça olarak okuduğu şehitlikle ilgili ayetlerin sonunda Türkçe açıklamalarını da yapan Müftü Demirtaş, Beykozluları, Şehitler Günü'nde yaşanılan duygularda ortak bir noktada buluşturmaya gayret etti.

Program sonunda Serbostani Mustafa Ağa Cami'nin önünde gerçekleştirilen yemek ikramına, cami cemaatinin yanı sıra çevredeki vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz, Beykoz Müftülüğü, Kur'an- Kerim, Ziyafet, Hüseyin Demirtaş, Muhammed Polat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"