Son Dakika

Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu

  • 0
  • 6993
Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu
Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu
Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu
Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu
Beykoz’da camın diriliş öyküsü belgesel oldu

Dost Beykoz Yazarı Elif Çelik'in kurucusu olduğu Hestia Egemen Cam’ın hikayesi Beykoz Kültür ve Sanat'ta belgesel oldu.

Hayat hikayesi ve işletmesinin kuruluşunu anlatan Dost Beykoz Yazarı Elif Çelik, doludizgin kariyerinden bahsetti. Dört yıl önce Cam Ustası Mehmet Kömürcü ile kurduğu Egemen Cam’ın Beykoz'dakş atölyesinde hikayesini anlatan Çelik, eşi Soner Çelik ile mutlu birlikteliğine de atıfta bulundu.

Elif Çelik, son olarak atölyede yapılan cam türlerinin ve çeşitlerini açıkladı.

Çelik, aslında hayal edilenlere Mehmet Kömürcü'nün nefesiyle şekil verdiğini ifade ederek, "Sırasıyla Beykoz’umuzun güzel okullarından mezun oldum. Daha sonrasında üniversite hayatım başladı. İşletme Fakültesinden mezunum ama İzzet Baysal Üniversitesi ve sırasıyla Anadolu Üniversitesinde okudum. Dört yıllık eğitimimi tamamladıktan sonra 2012 yılında girişimcilik hamlem olan Elif Sigorta Aracılık Hizmetlerini kurdum ve şu an hala Beykoz Merkez’de hizmete devam ediyor. Daha sonrasında Mehmet Kömürcü ile bir araya gelerek Egemen Cam’ı kurduk." dedi.

“Biz dürüst bir şekilde helal kazançla emek vererek burayı ayakta tutacağız”

Hestia Egemen Cam Kurucu Ortağı Elif Çelik, "Bugün sizlerle bir araya gelmemizin kökeninde çocukluğum var. Çocukluğumuzdan bu yana emeğin içinde büyüdük. Şöyle ki Beykoz dediğimiz zaman, Beykoz emekti, emek deyince çalışan fabrikalardı ayakkabı, kundura sesleriydi. Çocukluğumuzda hep bunları yaşayarak büyüdük. Bu şekilde mücadele ederek büyüdük. Annemin babası rahmetli Kemalettin Sözlü cam ustasıydı. O bize alın teriyle kazanmayı miras bıraktı. Ben bugün burada ustamla birlikte Egemen Cam’ı kurarken ilke edindiğimiz şey buydu. Biz dürüst bir şekilde helal kazançla emek vererek burayı ayakta tutacağız. Dedelerimizin mirasını ayakta tutacağız" diye konuştu.

Çelik, şunları kaydetti:

"Hep ben bu emek derken bunun ne kadar ulvi bir şey olduğunu bilerek büyüdüm. O yüzden hep üretmeyi baz aldım. İnsan üretirse emek verirse çok harika şeyler başarabilir. Mehmet ustamla beraber çok güzel bir frekans yakaladık ve ekip olduk. Güzellikle sunarsanız hayata o bir şekilde o hayat size otomatikman her şeyi getiriyor. 11 yaşında Egemen adında oğlum ve 2 yaşında kızım Işılay ben kızımı burada büyüttüm. Onu bu ortamda büyütmenin gururu çok büyük. Ben ona hem anne sütümü verdim hem çalışma arkadaşlarıma yüreğimi verdim. Eşim Soner Çelik o da Beyoğlu’nda muhasebecidir. Biz üniversite hayatında bir araya geldik ve tanıştık umarım hep birlikte olacağız."

“Beykoz için yapılabilecek en güzel şey camdı”

Egemen Cam olarak dünya çapında işler yaptıklarına dikkati çeken Elif Çelik, "Çırağan Sarayı’nda sergiler düzenledik. Beykoz Cam’ının gösterimini yaptık. Beykoz için yapılabilecek en güzel şey camdı ve biz bunu başardığımıza inanıyorum. 1500 derecelik bir fırınımız var camı oluştururken kırım camları eritirken bir yol izliyoruz. Ustamızın el sanatları muhteşem olduğu için akışkan o camdan inanılmaz eserler ortaya çıkarıyor. Ve bu eserleri Beykoz’dan tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Emine Erdoğan, Beykoz'da Türk mutfağını anlattı
Önceki Emine Erdoğan, Beykoz'da Türk mutfağını anlattı
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz