Beykoz'da bulunmadan 2 hafta önce ölmüşler

  • 0
  • 6617

Beykoz Riva Denizinde bulunan 2 ölü büyükbaş hayvanla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yaptı.

Bakanlığın resmi kanallarla yazılı olarak yaptığı açıklamada, Beykoz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, AFAD Koordinatörlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin ortak çalışmasıyla hayvanların Riva Elmasburnu sahilinden tekneyle 2. koya çekildikleri ifade edildi.

İncelemeler sonucu hayvanlarda kimliklendirme adı altında herhangi bir küpelerinin olmadığının, hatta küpe deliklerinin bulunmadığının, vücutlarının aşırı şiştiğinin, kemiksel dokularda aşırı yumuşama olduğunun, deri bütünlüğünün yer yer bozulduğunun, kokuşmanın ileri safhada olduğuna işaret edildi.

Ölümlerinin üzerinden 15-20 gün geçtiğinin tahmin edildiği düşüncesine yer verilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Hayvan ırklarından şarole ve simental oldukları, cinsiyetlerinin erkek olduğu tespit edilmiştir. Bölge halkı tarafından Emniyet Müdürlüğü veya Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne herhangi bir kayıp ve çalıntı ihbarı yapılmadığından hayvanların gemiden düşme ya da atılma ihtimalleri düşünülmektedir. Telef olan hayvanlar, Riva Elmasburnu sahil kıyısından tekne ile 2. koya çekilmiştir. Uygun gömü alanı oluşturularak, kireçlenerek gömülmüştür."

Haber Merkezi

Beykoz metrosunun daha vakti var
Önceki Beykoz metrosunun daha vakti var
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz