Beykoz'da bu yıl kurban pazarı kurulmayacak

  • Güncelleme: 27.06.2020 15:55
  • Okunma: 11153 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediyesinin aldığı karara göre her yıl ilçe halkının dışarıya gitmemesi için kurulan Kurbanlık Hayvan Satış Pazarı bu yıl kurulmayacak.
Beykoz'da bu yıl kurban pazarı kurulmayacak

Daha önce rahmetli Başkan Yücel Çelikbilek döneminde yıllarca Çavuşbaşı eski Belediye bölgesinde kurulan halk pazarı, geçtiğimiz yıl göreve gelen Murat Aydın'ın aldığı karar sonrası Çubuklu Viyadüğünün altında kurulmuştu. 

Çavuşbaşında kurban pazarı olarak kullanılan alan bu yıl Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan çalışmayla Beytaş Mutfak olarak düzenlendi. 

Öte yandan alınan bilgiye göre ilçe sınırları içerisinde Beykoz Belediyesi tarafından herhangi bir hayvan pazarı kurulmayacak. 

Vatandaşlar, kurban almak istediklerinde ya ilçe dışındaki kurban pazarlarına gidecek ya da kısıtlı sayıda Beykoz'un köylerinde hayvan satışı yapmalarına müsaade eden vatandaşlardan satın alacak. 

Daha önce Beykoz Belediyesi tarafından kilo bazlı olarak tavan ve taban fiyat uygulaması bu yıl yapılmayacak. Hayvanını satan kişinin istediği fiyattan kurbanlık satış yapmasına imkan tanınmış olacak. 

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kurban Pazarı

Yorumlar (3 Yorum)

Hasan KELEŞ (2 hafta önce)

Amacınız ne çok merak ettim. Toplumun büyük çoğunluğu müslüman olan bu topraklarda neden kurban pazar alanı kurmazsınız ki. Bu zamana kadar hep kuruldu. Tarih boyunca.... Muhafazakar parti de bunu yaparsa CHP ye hiç kızmaya hakkımız yok.

Hasan (2 hafta önce)

Bunu chp yapsaydı yerin dibine sokardık

Serdar (2 hafta önce)

Eeee ne haliniz varsa görun mu demek bu? Yoksa mantıklı bir açıklaması varmi belediyenin?

Yorum Yaz