Beykoz'da bu yaz çok hareketli geçecek

  • Güncelleme: 13.03.2020 11:08
  • Okunma: 29033 kez
  • Yorum: 2
Beykoz Belediyesi, 2020'de yapacağı kültür gezileri, yurt içi ve yurt dışı gezileri, festivaller ve diğer etkinliklerle bölgeyi hareketlendirmeyi hedefliyor.
Beykoz'da bu yaz çok hareketli geçecek

Yaz boyunca yapılacak etkinlikler ve bir çok aktivite için büyük bir ihale hazırlayan Beykoz Belediyesi binlerce insanı yurt içi gezilerine, meclis üyelerini de yurt dışı gezilerine gönderecek.

25 Mart 2020 günü Beykoz Belediyesi'nde yapılacak olan ihalenin teknik şartnamesine yer alan bilgilerde yapılacak gezilere ve kişi sayılarına yer verilirken, Beykoz Beldiyesi'nin 2020 yılında yapacağı tüm etkinlikleri bu ihaleyi kazanan firma yürütecek.

1400 kişiye boğaz turu

Beykoz Belediyesi Kültür Müdürü Basri Akdemir'in imzasını taşıyan şartnamede 2020 yılı içinde 8 ayrı gezi kapsamında 1400 kişiyi yemekli boğaz turu yaptırılacağına yer verilmiş. Gezi sırasında konuklara Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınmış profesyonel Turist Rehberi belgesine sahip kişiler boğazı anlatacak.

8 bin 310 kişiye yurt içi gezisi

Beykoz Belediyesi 2020 yılı içinde yurt içi içinde geziler düzenleyecek... Binlerce kişiye yurt içi gezisi  yaptıracak olan Beykoz Belediyesi, Bursa, Edirne, Çanakkale, Konya, Bilecik, Nevşehir, Kapadokya, Safranbolu, Eskişehir, Bolu, Bitlis ve Ahlat gibi bölgelere de kültür gezsileri düzenleyecek.

Bu geziler kapsamında, Bursa'ya 5 bin 400, Edirne'ye 225, Çanakkale'ye 425, Konya'ya 450, Ankara'ya 90, Bilecik'e 225, Kapadokya'ya 225, Safranbolu'ya 90, Eskişehir Odunpazarı 90 ve Bitlis Ahlat'a 90 kişi olmak üzere binlerce seyahat edecek.

Beykoz Belediyesi bu geziler kapsamında hangi bölgede nerelerin gezileceğini de belirlemiş. 2005 model üstü otobüslerle yapılacak olan bu seyahatlerde konukların bütün ihtiyaçları karşılanacak.

Konya, Safranbolu, Nevşehir- Kapadokya, Bitlis Ahlat, ve Ankara gezilerinde konuklara kahvaltı ve akşam yemeği ikram edilecek

İstanbul içi ve Beykoz gezileri

Beykoz Belediyesi yine 2020 yılı içinde İstanbul içi gezilerde düzenleyecek. Düzenlenecek gezilerde 450 kişi Tarihi Yarım Ada, dini mekanlar ve çocuk eğlence merkezleri gezilecek. Buralarda ziyaret edilecek ücretli, müze gibi yerlerin ücretlerini ihaleyi alan firma ödeyecek.

Beykoz'da, Mehmet Akif Ersoy Şiir Evi, Anadoluhisarı, Anadolufeneri, Kanlıca, Küçüksu Kasrı, İshak Ağa Çeşmesi, Mecidiye (Beykoz) Kasrı, Öğümce Köyü, Cam Ocağı Vakfı, Yoros kalesi ve Poyrazköy gibi yerler gezilecek.

Yurt dışı gezileri de 2020 takviminde olacak

Beykoz Belediyesi 25 kişiyi de Saray Bosna'ya götürecek. 3 gece dört gün sürecek olan bu seyahatin ilk gününde, Sirebrenica Savaş ve Soykırım müzesi,  Latin Köprüsü, Hayat Tüneli, Başçarşı, Sebil, Kazancılık Sokak, Havadzi durak (Çarşı- camii), Saat- kule, Mostar Köprüsü, Kurşunlu medresi, Gazi Hüsrev Bey Müze ve Kütüphanesi, At meydanı, Hünkar Camii, Sönmeyen ateş, Hükümet Konağı Ferhadiye caddesi gezilecek.

Konuklar bu seyahat sırasında geceyi 4-5 yıldızlı otellerde geçirecek.

Kardeş Şehirlerden gelecekler ağırlanacak

Yıl içerisinde Beykoz Belediyesi tarafından belirlenecek tarihlerde kardeş belediyelerden Mülhem (5 kişi), Mohaç (5 kişi), Prizren (5 kişi), Srebrenitsa (5 kişi) ve İskeçe (5 kişinin) katılacağı kardeş şehir buluşması etkinlikleri kapsamına kültürel, sosyal ve tarihi geziler yapılacak.

Gelecek olan konuklar 4-5 yıldızlı otellerde ağırlanacak ve bütün ihtiyaçları Beykoz Belediyesi tarafından karşılanacak.

Tüm geziler yemekli ve ikramlı olacak

Beykoz Belediyesi 2020 yılı içinde yapacağı gezi programları için, 15 bin adet ikram paketi, 15 bin adet öğlen yemeği, 15 bin adet kumanya, bin adet kahvaltı ve bin adet akşam yemeği verecek.

Beykoz Belediyesi bu gezileri tanıtmak ve reklam yapmak amacıyla yerel gazetelere de 200 kez ilan verecek. Sayıları onbinleri geçen tanıtım materyalleri bastıracak. 40 bin adet ıslak mendil, 10 bin adet fotoğraf baskısı, 50 adet deri çanta, 2 bin adet yağmurluk dağıtacak.

Açık hava etkinlikleri

Beykoz Belediyesi yıl içerisinde açık hava organizasyonları ve piknikler için 10 adet oyun parkuru kuracak. Yıl içerisinde yapılacak 10 pikniğin her birinde 1200 kişiye sabah kahvaltısı, öğlen yemeği verecek. Bu organizasyonlarda ihaleyi alacak olan firma tarafından yapılacak.

Beykoz Belediyesi yaz mevsimi süresince açık hava sinemaları da düzenleyecek.

Beykoz Belediyesi'nin yaz mevsimi boyunca düzenleyeceği çok sayıda festival organizasyonunu kapsayan ihale 25 Mart 2020 günü 2020/99063 kayıt numarası ile yapılacak.

Haber Merkezi 

Yorumlar (2 Yorum)

E.serdar aksu (11 ay önce)

Bizde katılmak istiyoruz

Demokles (11 ay önce)

Yurtdışından buraya gelen konukların masraflarını belediye karşılayacak,burdan yurtdışına gidenleri de(sus payı olarak meclis üyeleri olacak) masraflarını belediye karşılayacak.nekadar zengin bir belediyemiz var gurur duyun

Yorum Yaz