Güncel

Beykoz’da bisiklet yolu kaldırılıyor

Beykoz’da bisiklet yolu kaldırılıyor
13.12.2017 22:22
| | |
20695

Video galeri

Beykoz – Riva yolunda meydana gelen kazanın ardından vatandaşlar yolu trafiğe kapattı.

Ünlü oyuncu Yağmur Atacan’ın kullandığı 34 PE 0591 plakalı jip, Şirindere sapağından Riva yönüne dönüş yapan Muammer Öztürk’ün (57) kullandığı Tofaş marka araca çarptı.

Kazada otomobil sürücüsü hafif yaralanırken, Atacan ve beraberindeki kızı yara almadan kurtuldu.

Kazanın ardından, bölgede sık sık kaza yaşandığını belirten vatandaşlar, yolu çift yönlü trafiğe kapattı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre Atacan’ın süratli olduğu ve yola dönüş yapan Muammer Öztürk isimli vatandaşın aracına arkadan çarparak takla atmasına sebep olduğu iddia edildi.

Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 30 metre sürüklenen Muammer Öztürk yönetimindeki araç ile Yağmur Atacan’ın kullandığı araç menfeze düştü.

Örnekköy Mahallesi Muhtarı Osman Bakoğlu, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı yeni tamamlanan bisiklet yolunun, ikişer şerit gidiş geliş olan yolu tek şeride düşürmesiyle Beykoz-Riva yolu arasında kazaların sıklaştığını söyledi.

Yaşanan kazanın ardından bölgedeki vatandaşlar yolu gidiş geliş olarak trafiğe kapattı. Vatandaşların talebi üzerine Şirindere Kavşağına gelen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hafta sonuna kadar bisiklet yolunun kaldırılacağı sözünü verdi.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Çelikbilek ve Katırcı ikilisinin olay yerinden ayrılmasıyla birlikte vatandaşlar yolu trafiğe açtı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Bisiklet Yolu, Kaza, Yağmur Atacan, Muammer Öztürk, Riva

reklam
2 Yorum
Serdar Çolak25.01.2018 14:05:42

Her işte olduğu gibi belki düşünce güzel ama uygulama çok acemice ve kimsenin umrunda değil şöyleki bu çalışma yapılırken yolda ne bir güvenlik önlemi, uyarı hiç bir şey yok. O yolda arabayla ilerlerken hangi şeriti takip ediceksin anlayamıyorsun, yol şeridine bakıyorsun seni yolun ottasına getiriyor bu sefer karşı yönden gelen vasıtalarla kafa kafaya geliyorsun diğer şerite bakıyorsun emniyrt şeridi değil yani öyle karışıktıki ne yaptıklarına anlam veremiyorsun. Birde üstüne sürücülerin hız tabelalarına uymamaları süratli araba kullanmaları eklenince kazalar kaçınılmaz oluyor. Trafik işaretlerine uyuyorsun vatandaşın eli kornada sanki formula pistinde araç kullaıyor mübarek. İnsanlar biraz saygılı olsa kuralkara uysa kazaların yarısı olmayacak.Saygılar

ozan16.12.2017 13:30:19

PİÇ gibi araba kullanın, başkasının canına kastedin sonra suçlu bisiklet yolu olsun. NE ALA!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"