Beykoz’da bisiklet yarışı için yollar kapanmayacak

  • 0
  • 4417
Beykoz’da bisiklet yarışı için yollar kapanmayacak
Beykoz’da bisiklet yarışı için yollar kapanmayacak
Beykoz’da bisiklet yarışı için yollar kapanmayacak

Beykoz’da 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik hareketlilik sürerken, Büyük Birlik Partisi (BBP) Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda da kervana katıldı.

Vaktinin büyük çoğunluğunu vatandaşlarla temaslarına ayıran Murat Arda, “önceliğim vatandaşların talepleri” dedi.

2019 Yerel Seçimlerinde yayınladığı seçim beyannamesinde yer alan ve birçoğu da kendine özel bazı projelerinin son 5 yıllık süreçte hayata geçirildiğini ifade eden Murat Arda, "Bu seçim döneminde de ilginç ve ilk kez duyulacak projelerimiz ile vatandaşlarının karşısına çıkacağız. Bunu yapmadan önce son 3 aylık süreçte Beykoz İlçesinde binlerce vatandaşımız ile yaptığımız görüşmelerde onların yapılmasını istediği proje önerilerini, istekleri not aldık, aynı anlamlar taşıyanları birleştirdik. Önümüzdeki günlerde bunları kamuoyuna aktaracağız." diye konuştu.

Beykoz’da trafik sorunu çözülemiyor

Beykoz'da 2 adaylı bir süreç dayatması olduğunu ve buna bazı kamuoyu araştırması yapanların çanak tuttuğunu üzülerek gördüğünü söyleyen Murat Arda, "Biz seçimde aday olan her bir adaya saygı duyuyoruz, her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi vardır. Biz de hep aynı cümleleri içeren bir propaganda broşürü yerine vatandaşların görüşlerini yansıtan mesajlarımızı ileteceğiz. Şunu açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki biz mevcut belediyenin yapmış olduğu güzel çalışmalara teşekkür edip beğendiğimiz gibi Beykoz'da eksiklikler içeren konularda da projelerimizi sunacağız."  dedi.

Esnaflıktan gelen birisiyim

Arda açıklamalarının devamında "Kendimde esnaflıktan gelen biri olarak diyeceğim o ki ilçede en büyük sorunlardan biri trafik sorunu olmuş durumda. Beykoz'da kritik durum arz eden yoğunluk yaşanan yerlerde iş vatandaşlarının bir birine yardımcı olmasına şoförlerin inisiyatifine bırakılmış durumda oysa mevcut Belediye Yönetiminin birçok yeni personelle takviye ettiği Trafik Zabıtalarını bu tür tıkanıklık yaşanan yerlerde görmemiz gerekmez miydi? Peki nerede bu trafik zabıtaları? Beykoz'da sıkıntı yaşanan en fazla sorunun yaşandığı yerlere sadece mesai saatlerinde değil, mesai bitiminden trafiğin normale döneceği akşamın ilerleyen saatlerinde bu trafik zabıtaları sabit görevler neden yapmaz? Biz kazanırsak trafik sıkışan kilit noktalarda akış normale dönene kadar görev devam edecek" diye konuştu.

Belediye etkinliklerinde yol kapatmalara son vereceğiz

Beykoz Belediyesinin değişik etkinlikler yaptığı anlarda trafikte yapılan yol kapamalarının vatandaşların çoğunluğu tarafından isyana sebebiyet verdiğini söyleyen Murat Arda, "Biz Belediye Başkanı olduğumuz anda bu tür ana arter yol kapamalı etkinlikler kesinlikle olmayacak, trafiği etkilemeyecek yerlere çekilecek. Beykozlulara işlerine hastalar hastanesine, randevusu olanlar randevularına vaktinde yetişebilecek." cümlelerine yer verdi.

Sporculara deprem afet eğitimi vereceğiz

İstanbul Depremi için tüm uzmanların olacağı konusunda hemfikir zamanı ile ilgili farklı görüşleri olduğuna vurgu yapan BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda, "Biz bu konuya çok önem veriyoruz. Mutlak surette deprem anlarında görev yapacak insan kaynağı sayımızı arttırmak sorundayız. Bu konuda en fazla yararlanılacak kesim olarak spor camiasını görüyoruz. Kulüplerimizi ve sporcularımızı bu konuda teşvik edeceğiz gerekirse maddi aktarımları da onlara sağlayacağız. Çünkü onların dinç ve sağlıklı halleri Allah göstermesin olası deprem anlarında büyük bir avantaj sağlayacaktır. Temel Afet eğitimleri alanları özel arama kurtarma kurumlar dahil araç-gereç-malzeme bakımından destekleyeceğiz" dedi.

İhtiyaca yönelik kalifiye eleman yetiştirmek için kurslar açacağız

Türkiye'nin yüzbinlerce üniversite mezunu işsizlerden oluştuğunu söyleyen Murat Arda, "Maalesef bugünkü tablo bu... Biz özellikle de önümüzde Kentsel Dönüşüm faaliyetlerinin büyük oranda artacağını da göz önünde bulundurarak, bu alanda İnşaat sektörünün her alanında çalışabilecek işlerle ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa kurslar açacağız. Kaynakçı, demirci, sıvacı, çatı ustası, su ve elektrik tesisatçılığı vinç ve diğer araçların operatörlükleri için kurslar açıp hem sektöre eleman kazandırmak hem de Beykoz'daki işsiz insanlara iş kapısı aralamak istiyoruz" diye açıklamada bulundu.

Haber Merkezi

Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Önceki Başkan Okur, çok istedik ama olmadı
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz