Eğitim

Beykoz'da bisiklet heyecanı

Beykoz'da bisiklet heyecanı
09.10.2015 22:58
| | |
6287

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokol, öğrencilere hediye olarak dönüyor.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokol, öğrencilere hediye olarak dönüyor.

Okullarda fiziksel aktivitenin artırılması amacıyla İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir işbirliği protokolü imzalanmıştı. Protokol kapsamında Beykoz Hacı Numan Ortaokulu'nda bir program gerçekleştirildi ve ilçedeki 5 okulun sporda başarılı öğrencilerine birer bisiklet hediye edildi. Ziya Ünsal Ortaokulu, Görele Ortaokulu, Tokatköy Ortaokulu, Anadoluhisarı Ortaokulu ve Hacı Numan Ortaokulu'nun Müdür ve sporcu öğrencilerinin hazır bulunduğu törende, Hacı Numan Ortaokulu'nun Tekvandocu öğrencileri Berra Nur Çiftçi ve Begüm Aktel, bir gösteri de yaptı. Oldukça neşeli geçen programı Beykoz'da yalnızca Dost Beykoz takip etti.

Hacı Numan Ortaokulu Müdürü Murat Urgancı'nın evsahipliği yaptığı törene, Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzman Dr. Nur Şatıroğlu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan programda ilk olarak Hacı Numan Ortaokulu Müdürü Murat Urgancı söz aldı. Gerçekleştirilen program dolayısıyla memnuniyetini gizlemeyen Urgancı, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yetkililerine teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzman Dr. Nur Şatıroğlu ise şunları kaydetti:

Uzman Dr. Nur Şatıroğlu: “Öğrencilerimiz bisikletlerini sağlıklı günlerde kullansınlar”

"Umarız öğrencilerimiz, bisikletlerini sağlıklı günlerde kullanırlar. Ben Beykoz Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı olarak, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü adına Sağlık Bakanlığı'na Milli Eğitim Müdürlüğü'ne böyle güzel projenin altına imza attıkları için teşekkür ederim. Sizlere de güzel bir eğitim-öğretim yılı dilerim"

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olan Necla Çağlayan ise yaptığı konuşmasına, proje kapsamında 160 bisikletin dağıtılacağını kaydederek, şunları söyledi:

Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan: “Beykoz’da 5 okula 100 bisiklet hediye edildi”

"Proje kapsamında 160 adet bisiklet dağıtımı yapılacak. Bunlardan 60 tanesi Bayrampaşa ilçemize verilirken, 100 tanesi de Beykoz ilçemizdeki 5 okula dağıtılacak. İlçemizde seçilen bu 5 okul, Beden Eğitimi dersinde Fiziksel Aktivite dersini de seçtikleri ve sporda da gerçekten çok başarılı oldukları için bu bisikletleri almaya hak kazandılar…"

Konuşmaların ardından bisiklet dağıtım törenine geçildi ve okul müdürlerine temsili olarak bir bisiklet verilirken, toplu fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberleri, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hacı Numan Ortaokulu, Ziya Ünsal Ortaokulu, Görele Ortaokulu, Tokatköy Ortaokulu, Anadoluhisarı Ortaokulu, Toplum Sağlığı Merkezi, Dr. Nur Şatıroğlu, Necla Çağlayan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"