Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız

  • 0
  • 6005
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız
Beykoz'da birlik olursak büyük işler yaparız

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, siyasette muhtar ve vatandaş desteğinin yerel yöneticilere sağladığı katkıları yaşadıklarından örnekler vererek anlattı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam ile birlikte Beykoz muhtarlarını kahvaltıda misafir etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen kahvaltı programının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Dilmaç, Filistin meselesiyle ilgili dikkatli adım atılması gerektiğini, ‘oraya gitmemiz lazım hala neden gidilmiyor’ gibi bir kamuoyu oluşması durumunda sıkıntı yaşanabileceğini ve daha duyarlı olunması gerektiği düşüncesini savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2015 yılından bu yana 19 Ekim gününün muhtarlar günü olarak kutlandığını hatırlatan Dilmaç, yine aynı tarihlerde Ankara'da Muhtarlar Evi'nin Erdoğan tarafından açıldığını, ülke yönetiminde muhtarların ciddi derecede söz sahibi olduğunu anlattı.

Mahalle Başkanlarımız muhtarlarla birlikte çalışacak

Dilmaç, "Muhtarlar Derneği Başkanımız mahalle başkanlarıyla birlikte çalışmamız lazım dedi. Teşekkür ediyorum. Evet, bu aynen böyle olmalı. Bizi motive eden, bizi motive eden mahallelerimizde görev yapan arkadaşlarımız. Birçok arkadaşımız o anlamda diyalog halinde olduğunu biliyorum. Yaklaşık 1,5 ay önce ben mahalle başkanlarımızı topladım. Nasıl tavır alınması gerektiğini ben söyledim. Seçim öncesinde Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşım aday olsa dahi biz arkadaşımıza sana destek vereceğiz demiyoruz. Mahalle başkanlarımızı davet ettik. Aday olmak isteyenler bildirsin biz yerine başka birisini atayalım. Her mahallede 2-3 AK Partili muhtar adayı çıkabiliyor. Biz arkadaşların istifasını alıyoruz, aday oluyor ve gerisi kendi becerisine kalmış." dedi.

Arkanızda vatandaş yoksa sıkıntı yaşarsınız

İlçe Başkanı Dilmaç, 35 yaşında Çavuşbaşı Belde Belediye Başkanı olduğunu, başarılı bir dönemi tamamladığını kaydederek, "Başkanlığım döneminde yapacağımız her hangi bir iş ya da hizmet olduğunda öncelikle biz o konuyu muhtarlarımızla istişare ederdik. Belediye başkanı olarak çok güçlü bir yetki kullanıyorsunuz ama arkanızda vatandaş yoksa sıkıntı yaşarsınız. O dönemde tirajı en yüksek olan gazeteler 1 hafta manşetten haber yaptılar beni. Köpek katili diyorlar bir sürü şeyle uğraştık. O dönem de 45 muhtarımız kalkıp geldiler destek oldular. Rahat ol dediler. Ben o desteği hiçbir dönemde unutmadım." ifadelerini kullandı.

Beykoz'un mülkiyet probleminin ortadan kaldırılmasında büyük emekleri bulunan merhum Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i rahmetle anarak konuşmasına devam eden Dilmaç, Özel Proje Alanı uygulamasına ilk başta karşı çıktığını, gerekçesinin de vatandaşa anlatamamak ve belediye olarak bunun altından kalkılamayacağı düşüncesi olduğunu söyledi.

Özel Proje Alanı uygulamasına karşı çıktım

Dilmaç, "2B yasası çıktığı dönemde Beykoz'a bir hak tanındı ve Rahmetli Yücel Ağabey Çavuşbaşı ve yakın köyleri özel proje alanı ilan etme hakkını kullanacağını söyledi. O dönem ben Başkan yardımcısıydım ve buna karşı çıktım. Kendisi tabii muhasebeci olduğu için hemen hesabı koydu önüme. Başkanım biz bunu beceremeyiz, vatandaşa anlatmakta zorlanırız dedim. Eğer biz bunu becerirsek hem vatandaş, hem belediye kazanacak. Daha sonra haftada bir gün koordinasyon toplantısı yapıyorduk. Başkanımız orada gündeme getirdi, orada da karşı çıktım. En son meclis grubunda tekrar geldi, tekrar karşı çıktım. Grup karar aldı, biz de uymak durumunda kaldık. Sonra o projeyi en çok ben savundum." diye konuştu.

Muhtar arkadaşların desteğiyle bu işi fiili eyleme de döktük

Özel Proje Alanı uygulaması sırasında Fiyat Tespit Komisyonu Başkanlığı yaptığı bilgisini de muhtarlarla paylaşan Dilmaç, "O gün bütün muhtar arkadaşlar kalktılar, bize destek vererek bu işi öyle yerlere taşıdık ki fiili eyleme de döküldü. Allah o dönemki belediye başkanımızdan razı olsun. Biz AK Parti teşkilatı olarak, bakanlığın yapması gereken planlar artık yok. Bizim merkezi hükümet olarak yapmamız gereken planları bitirdik. Hala müdahale edilebilecek olan yerler var. Gerekirse bu müdahaleyi de yaparız. Beykoz'un imarla ilgili problemi hala var. Şu imar planında Beykoz Belediyesi şu işi yapması gerekiyor ondan bekliyor diye bir şey varsa hemen müdahale ederiz. Bizim yapmamız gereken hemen konuşalım." dedi.

Beykoz’da Türkiye Yüzyılının altyapısı hazırlandı

Beykoz Belediyesi’nin Özel Proje Alanı uygulaması sayesinde geçmişten kalan borçlarını bitirdiğini, bu sayede gelecek dönemler için yapılması planlanan yatırımlara da sermaye oluşturduğunu anlatan Dilmaç, “Bu proje sayesinde Beykoz Belediyesi görüyorsunuz çok sayıda projeye imza attı. Yeni alanlar inşa edildi ve biz asla gücümüzün yetmeyeceğini düşündüğümüz Tokatköy Dönüşüm, Beykoz Spor Ormanı, Sahil düzenlemeleri, prestij caddeleri gibi birçok projeyi halkımızın hizmetine sunduk. Özel Proje Alanı uygulamasının getirdiği imkânlarla belediyemiz Beykoz’da Türkiye Yüzyılının altyapısını hazırladı” şeklinde konuştu.

AK Parti olarak kendi üstlerine düşeni en iyi şekilde yapmaya gayret ettiklerine vurgu yapan Dilmaç, önümüzdeki süreçte ilçenin en öncelikli işinin yerinde dönüşüm projeleri olduğunu ve Beykoz'un en rahat dönüşebilecek ilçelerden birisi olduğu düşüncesini savundu.

Bugüne kadarki birlikteliği ortaya koyarsak çok daha büyük işler yaparız

Dilmaç, konuşmasını şöyle tamamladı:

"AK Parti Türkiye Yüzyılı diye bir hedef koydu önüne. Beykoz olarak bunun en iyi örneği biz olabiliriz. Bizim hedefimiz de bu. Az önce anlattığım her şeyi birlikte yaptık. Eğer biz birlikte hareket edebilirsek ki inşallah öyle olacak. Biz Türkiye Yüzyılına çok büyük katkıda bulunuruz. Bu yapılamayacak bir iş değil. Buna çok büyük emek vermek lazım. Şuna inanıyorum biz bugüne kadar ortaya koyduğumuz birliktelik duruşunu ortaya koyarsak biz bunların her birini en güzel şekilde yapabileceğimize inanıyorum."

Haber Merkezi

Yüzyılın intikamı
Önceki Yüzyılın intikamı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi