Beykoz'da bir ton kestane dağıttılar

  • Güncelleme: 13.10.2019 19:02
  • Okunma: 12407 kez
  • Yorum: 0
Bozkurt Görentaş Köyü Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği 25. Kestane Şenliği Beykoz Çukurçayır’da ki dernek merkezinde yapıldı.
Beykoz'da bir ton kestane dağıttılar

Bu yıl 25.'si gerçekleştirilen Kastamonu Bozkurt Görentaş Köyü Derneği'nin düzenlediği kestane gününde Beykoz'un pek çok kesiminden insanlar katıldı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılara Kastamonu'dan toplanılan yaklaşık bir ton kestane dağıtıldı.

Dernek Başkanı Erol Yılmaz'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen kestane gününe İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Kastamonu Abana Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Yıldız, Beykoz Belediyesinin Meclis Üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için saygı duruşu ile başlayan program da ilk konuşmayı Dernek Başkanı Erol Yılmaz yaptı.

Yılmaz, "Bu tarz etkinlikle İstanbul'daki hemşerilerimizle toplanmamız için çok bir fırsat haline geldi. Artık insanların aklında şu var. Bu yıl Kestane Şenliği'nde buluşuruz nasıl olsa düşüncesi hemşerilerimizde var. Derneğimiz kurumsal yapısı nedeniyle birçok il ve ilçe derneğinden çok daha ileri bir seviyede çalışmalarımız devam ediyor. Geçen 25 yılda büyüyerek başarımız devam etti, şunu da eklemekte fayda görüyorum. Asla bir tabela derneği olmayacağız." diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından siyasi parti ilçe başkanlarına söz verildi.

Duygu ve düşüncelerini aktaran İlçe Başkanları; Aydın Düzgün, Oğuzhan Karaman ve Şeref Kaçmaz katılımcılara, Suriye'nin Tel Abyad ve Rasuleyn bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının sürdürdüğü 'Barış Pınarı Harekatı' için zafer diledi.

Protokol temsilcileri yaptıkları konuşmalarda "Hepimiz bir ve beraber olmak zorundayız. Birlikte daha güçlüyüz" mesajı verdi.

Son konuşmacı ise İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek oldu.

Başkan Çelikbilek, derneğin kurulduğu 1995 yılında Beykoz'da Refah Partili Belediye Başkanı olarak görev yaptığını, bu sırada kuruluş çalışmalarına şahsi olarak destek verdiğini söyledi.

"Bizim inancımızda birlik beraberlik önemlidir. Vatan sevgisinin imandan olduğunu söyleyen Peygamberin ümmetiyiz biz. Buna dikkat etmeli bu hassasiyetler çerçevesinde her zaman birliği korumalıyız. Birlik olduğumuz zaman 15 Temmuz'da da gördüğünüz gibi hiçbir şey önümüzde duramıyor. Bugün Suriye'de de birlikteyiz. Yine önümüzde hiçbir güç duramıyor. Duramayacakta. "

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz