Kader GÜR
  • 20/09/2017 Son günceleme: 20/09/2017 20:55
  • 7.879

'Yolsuzluk yapanı kenara koyarız.'

‘Vatandaş bana ulaşıyor, belediye başkanlarına ulaşamıyor.'

'Şehre hükmeden değil, şehre hizmet eden belediyecilik anlayışı...

'Böylesine kritik bir yol ayrımında hiç birimizin hesabi düşünmeye, nefsimizin peşine takılmaya hakkımız bulunmuyor.'

'Dava kalıcı, isimler ise fanidir... Biz kalıcı olana bakacak sadakatimizi davamıza göstereceğiz...'

'Bu yolda küsmek, darılmak, hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşıma kesinlikle yakışmaz çünkü biz sıradan bir parti değiliz. Bu parti, bir davanın sembolüdür. Bunu böyle bilmemiz lazım. Bir davanın eri olmak başkadır, bir siyasi partinin bireyi, elemanı olmak başkadır.'

...dedi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Erdoğan 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimleri, yine 2019 yılının Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri'nin bir provası olarak nitelendirirken, esas hedefin 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri olduğunu işaret etti.

Ama bunca söyleme rağmen, Beykoz'da bir sihirli el faaliyetlerini sürdürüyor… AK Parti Beykoz’da sanki bir daha seçime girmeyecek gibi provoke ediliyor. Maalesef kamuoyundaki algı bu!

Genel Başkanın sözleri bir gram ciddiye alınmıyor...

Kimsenin kimseye güvenmediği, suskun; fakat el altından birçok fırıldaklığın yapıldığı bir ortam... Adam kayırma, adam kotarma, ayak kaydırma tüm hızıyla devam ediyor. Peygambere doğum günü yapanlar, mütevazılıği ve saygınlığından asla şüphe duymadığımız hanımefendilerin yanında hala caka satacak arlanmazlığı gösterebiliyor.

FETÖ gibi kumpas kurup, Kılıçdaroğlu gibi siyaset yapmayı iyi bir haltmış gibi gören zavallılar kendi elleriyle büktükleri bellerini, sihirli ellerden destek alarak dik göstermeye çalışıyorlar. Kendi hesapları için AK Parti’yi Beykoz’da heder etmenin peşindeler hala.

Vay anasını be! Hala hesap kitap... Tayyip Erdoğan'ın, 'Böylesine kritik bir yol ayrımında hiç birimizin hesabi düşünmeye, nefsimizin peşine takılmaya hakkımız bulunmuyor.' demesi ne anlam ifade ediyor ki?

Tayyip Erdoğan bunları Beykoz'u yönetenlere değil de, sanki bana söylüyor gibi benden başka kimse ciddiye almıyor. Erdoğan söylüyor, ben bir AK Partili olarak kendimi sorguluyorum. Acaba nefsimi hareket ediyorum diye... Vallahi değil, billahi değil.

Tayyip Erdoğan'ın sözlerine Beykoz'da bir muhatap bulunamadığı için vatandaşımızda bundan sonra ne olacağını merak ediyor? En azından vatandaş bunca fısıltıya, bunca serzenişe rağmen, ‘her şey nasıl güllük gülistanlık oluyor?' diye düşünüyor!

Beykoz'da kimin ne yaptığına bir türlü akıl sır ermiyor.

Genel Başkanın bunca söylemine rağmen, ne partiyi toparlamak için bir hamle var. Ne bir vefa göstergesi, ne de bizzat partinin kurucuları tarafından yapılan eleştirilere bir düzeltme...

Her şeye rağmen rant paylaşımı devam ediyor. Kimisine taşıdığı rozetin olanaklarını ardına kadar kullanacak zemin oluşturuluyor. Kimisi İlçe Yönetim Kurulu üyesi olmanın nimetlerini ticarete entegre etmiş, ihale kılıfıyla masum rolü oynuyor... Tüm bunlar bir tarafta olurken, diğer cephede sudan ihtiraslarla insanların ocakları söndürülüyor...

Bu durum karşısında, Kamu kurumlarından ihale alanların partide aktif görev alamayacağına yönelik MKYK'nin görüş beyan etmesi de maalesef lafı güzaftan öteye gidemiyor.

Erdoğan, şehre hükmeden değil, şehre hizmet eden anlayıştan bahsediyor. Acaba bana mı söylüyor? Ya da bendemi metal yorgunluğuna muhatabım...

Eleştirince, derdimizi anlatacak muhatap bulamayıp, yazıp çizince, ‘davaya zarar veriyorsun’ diyorlar. Kılıf bu! Yukarıda saydığım rezillikleri yapanların oluşturduğu statükoyu görmezden gelip, devam etmesini arzulayanlar Beykoz'da ‘dava’yı el üstünde tutuyor öyle mi?

İçinde bulunduğumuz dönemde ortaya çıkan, her gün her ortamda tartışılarak klişeleşen sorunları zamana yayarak unutturmak artık mümkün değildir… Statükonun devamını istemek AK Parti’ye ihanetle eşdeğerdir.

Tüm hesaplar Beykoz halkına iyi hizmet etmek ve Erdoğan’ın sözlerinin gereği olan 2019 Seçimlerinden zaferle çıkmak üzerine yapılmalıdır.

Aksi durumunda Recep Tayyip Erdoğan’ın hesabının devreye gireceğine Beykoz halkı yürekten inanmaktadır.

Yazarın Yazıları