Beykoz'da bir şeylerin değişmesi lazım

  • 21.09.2020 11:46
  • Okunma: 2019 kez

Beykoz İstanbul'un en büyük yeşil alanlarına sahiptir. Polenezköy, Riva, Cumhuriyet Köyü gibi turistik alanlarda bütün insanları kendine çeker. Ayrıca Beykoz'da eski Deri Kundura, Paşabahçe'de Cam Fabrikası ve yine Paşabahçe'de rakı fabrikasının alanları hala kullanılmamaktadır. Paşabahçe'deki rakı fabrikasının yerini alan kuruluş herhalde spekülatif amaçlarla burayı aldı. Herhangi bir işlev yapmadan arazi ile oynuyor.

Şişecam'ın arazisini İş Banka'sının ciddi bir şekilde değerlendirmesi lazım. Beykoz Deri Kundura Fabrikası'nın da kar getiren amaçlarla iş dünyasından birine satıldı. O da şimdi buraya yeni konutlar yapmak istiyor.

Kanlıca Çubuklu Sahil Yolu güzel oldu

Kanlıca - Çubuklu arasındaki sahil yolu çok güzel oldu. Maalesef balık tutma alanı olduğu için yürümek isteyenler, balıkçıların olta atmalarına karşı ne yapacaklarını bilemiyorlar. Burada ana caddeye paralel yeni lokallerin açılması teşvik edilebilir. Aynı şekilde şimdi kullanılmayan Çubuklu'daki Hayal Kahvesi ve kaçak yapıdan oluşan Abdullah'ın restoranı civarında yeni yerler açılabilir.

Beykoz'da istihdam projeleri yapılmalı

Paşabahçe eski vapur iskelesi ve yeni vapur iskelesi arasında daha müsait güzel yerler var. Buralarda içkili restoranların açılmasına izin verilmesi lazım. Yoksa Beykoz Konakları ve Acerkent'teki gençlerin hepsi Kadıköy'e, Nişantaşı’na gidiyorlar. Böyle adımlar atılırsa yeni iş sahaları oluşur hem de Beykozlunun parası, Beykoz bölgesinde kalır. Ayrıca yeni Kavacık'ta dükkanların neredeyse 3'te 1'i kapalı ve iflas etmiş durumda. Beykoz Belediyesi yeni beceri kurslarıyla buralara belirli aylıkları belediye veya İşkur ödenecek iş yerleri açılma konusunda vesile olabilir.

Beykoz hepimizin ve hakikaten İstanbul'un bir incisi ve bu incinin kıymetini bilmek hepimizin görevi.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları