Talip ERCAN
  • 27/06/2015 Son günceleme: 27/06/2015 15:43
  • 7.047

Beykoz İlçesinde futbol sezonu sona erdi gibi…

Beykoz İlçesinde futbol sezonu sona erdi gibi… Geriye dönüp baktığımızda Dost Beykoz açısından dolu dolu bir Sonbahar, Kış, İlkbahar dönemi geçirdiğimizi söyleyebiliriz.

Futbol heyecanının yanı sıra birçok spor dalından haberler bu siteyi takip eden dostlarımız, gazetemizi gören kardeşlerimiz okudu. Tabii ki bu haber aktarımlarımızın ardında yoğun bir mesai ve de emek var. Yaz döneminde de haberlerimiz aynı yoğunlukta devam edecek.

Değerli dostlar ilçemizde futbolun ve de özellikle Beykoz Spor Kulübü’nün ayrı bir yeri olduğu bir gerçek. İnşallah Beykoz 1908 A.Ş. tarihine yakışan bir çıkış süreci yaşar. Transfer dönemi çok önemli isimler ile anlaşıldı. Takımın başına Fahrettin Eldek getirildi, Uğur Sakaloğlu İdari Menajer olarak göreve başladı.

Pekçoğunuzun da bildiği, duyduğu gibi Beykoz Belediyesi ile Beykoz 1908 A.Ş. arasında Kulübün yeniden Beykoz Belediyesi Kontrolüne geçmesi ile ilgili birçok temaslar kuruldu, hesaplar incelendi. Biz hiçbir zaman net durum oluşmadan bir bilgi almadan almadığımızdan,  ne bir fikir aktarımı bizlere yapılmadığından konuya girmedik, uzaktan takip ettik. En son aldığımız duyum ki bizzat Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarından Hanefi Dilmaç’tan da teyit ettirdiğim gibi iş, anlaşma seneye bırakıldı. Tabii Beykoz Belediyesi geçen sezon olduğu gibi Beykoz 1908 A.Ş. Takımına maddi anlamda katkıda bulunmaya devam edecektir.

Önümüzdeki sezon en üst ligde yani Bal Ligi’nde Paşabahçespor mücadele edecek. Bir alt lig olan İstanbul Süper Amatör Ligdeki temsilcilerimiz 2’ye düşerken bu sezon lige çıkan 3 takımımızın ardından 1 takım fazlasına ulaşıldı. Süper Amatör Lig maçları Ağustos Ayı sonlarında başlayacak. Bu arada bir de “Dünya Beykozlular Günü” etkinlikleri de olacak.

Beykoz 1908 demişken bu sezon çok renkli görüntülerin yaşanacağı bir tribün bizleri bekliyor olacak. Özellikle Alibahadır Mahallemiz Gençleri çalışmalara çok erkenden başladılar. Mahalleyi adeta sarı-siyah renklere büründürdüler. Aynı şekilde değişik mahallelerde ya da isimler bazında yoğun bir pankart hazırlama süreci başlamış durumda. Hep der durulur “Her inişn bir çıkışı vardır” diye, İnşallah bu sürecin başladığı anlara şahitlik ederiz.

İlçemizde futbol dışı branşlarda da çok başarılara imza atılmakta. Bunlar ile ilgili bilgileri spor haberleri sayfalarımızda, sitemizde görebilirsiniz. Su Jeti Sporunda  (Jet Sky) şampiyon bir takım ve sporcularımız var. Kaan Şanver ve takım arkadaşları Türkiye Şampiyonluğuna adım, adım ilerlemekte.

Beykoz Belediyespor’da yeni kurulan Hasan Özbakır yönetimindeki Atletizm Şubesi fırtına gibi esmekte. Milli takımlara değişik yaş gruplarında çağırılan şampiyon sporcuları bünyeside mevcut. Yine bu kulübümüz tekvando takımı başarıları ile gündeme gelmeye devam etmekte. Hentbol Takımları önümüzdeki sezon mücadele edeceği 1. Lig için çalışmalara başladı bile.

Atletizm demişken bu alanda ilçemizn medarı itiharı konumunda olan Uğur Özdemir Hocamızın yetiştirdiği 3 sporcu kardeşimiz, 2020 Olimpiyatları için yetiştirilmekte olan sporcular arasına isimlerini yazdırdı. Onlar adına mutlu olmamak ne mümkün. Diğer branşlarda da güzel haberler gelmekte.

Bu ana değin sıklıkla bir konuyu gündeme taşımakta idim, Beykoz konumu itibarı ile Atletizm ve Su Sporlarında markalaşabilmeli diye. İnşallah bu Atletizm Sporu ile başarılacak gibi, şimdi sıra su sporlarında. 

Yazarın Yazıları