Beykoz'da bir minik şampiyon

  • Güncelleme: 31.07.2015 10:37
  • Okunma: 5597 kez
  • Yorum: 0
Çanakkale'de yapılan Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonası'nda Beykoz'u temsil eden Begüm Aktel şampiyon oldu.
Beykoz'da bir minik şampiyon

Beykoz Belediyespor Kulübü sporcusu olan Begüm Aktel girmiş olduğu 57 kilo müsabakalarında altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. 

Şampiyonaya Türkiye'nin dört bir yanından kilolarında en iyi sporcular iştirak etti. Beykoz Belediyespor Kulübü sporcularından olan ve Osman Günaçtı'nın yetiştirdiği bir isim Begüm Aktel daha önce İstanbul Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasında derece yapabileceğinin mesajını fazlası vermişti.

Sporcumuz ilk müsabakasını Afyon Karahisar Temsilcisi olna rakibi Ümmügülsüm Arı'yı başarılı bir oyun neticesinde 7-4 yendi ve şampiyonaya galibiyet ile başladı. İkinci karşılaşmasını İzmirli rakibi Rana İdan ile yapan Begüm Aktel müthiş bir mücadele şeklinde geçen maçtan 3-2 galibiyetle ayrıldı.

Çeyrek Finale kalan sporcumuzun rakibi bu kez İzmir'den idi. Şampiyonaya İddialı gelen rakibi ile başa baş bir mücadele sergileyen Begüm Aktel, maç gitti-geldi derken son hamlesinden kazandığı puanlar ile 10-7 üstünlük sağlayıp adını yarı finale yazdırdı. Trabzon adına şampiyonaya gelen rakibi Ezgi Cuncu ile finale kalmak için müsabakaya çıkan sporcumuz son vuruşlarından gelen puanlar ile rakibini saf dışı bırakıp finale kaldı.

Çanakkale'deki Minikler Türkiye Şampiyonasında en keyifli ve heyecanlı geçen final müsabakalarının birinin adresi 57 Kiloda idi. Bir tarafta İstanbul Şampiyonu olduğu karşılaşmada yendiği rakibi Şeyma Elif Hınçal diğer tarafta Türkiye Şampiyonluğuna ulaşma niyetindeki Beykoz Belediyespor Takımı Sporcusu Begüm Aktel. Müsabaka karşılıklı sayılar ile başladı. İstanbul Şampiyonası final maçına göre biraz daha güçlenmiş olarak sporcumuzun karşısına çıkan Şeyma Elif, Begüm'ün etkili ve puan getirici vuruşlarına karşı koyamadı ve maçtan 10-8 galibiyet ile ayrılan Begüm Aktel Kilosunda Türkiye Şampiyonu oldu.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu yayınladığı mesaj ile Türkiye Şampiyonu olan Begüm Aktel'i kutladı.

"Çanakkale ilinde gerçekleşen Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonasında ilçemizi temsil eden Kulübümüz sporcularından Begüm Aktel'in 57 Kiloda girdiği müsabakalardan şampiyon olarak ayrılması, hepimizin göğsünü kabartmıştır. Bu vesile ile şampiyon sporcumuzu ve de onu yetiştiren değerli Antrenörümüz Osman Günaçtı Hocamızı kutlar, başarılarının devamını dilerim"

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz