Beykoz’da bir mesire alanı daha gün sayıyor

  • Güncelleme: 28.07.2020 10:54
  • Okunma: 10389 kez
  • Yorum: 1
Daha önce Okçular Vakfı'na tahsis edilen Beykoz Belediyesine ait Alibahadır Mesire Alanı yeni düzenlemeler ve inşa edilen tesisle kapılarını açıyor.
Beykoz’da bir mesire alanı daha gün sayıyor

Misafirlerinin, doğası ve temiz ortamında huzur bulacağı mesire hem şehirden uzaklaşmak hem de spor yapmak isteyenlere hitap edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kiralanan ve Beykoz Belediyesi tarafından işletilecek olan Alihabahadır Mesire Alanı, vatandaşlar için yeni hizmet anlayışıyla sosyal mekânlar ve spor alanlarıyla donatıldı.    

    

İstanbullulara günü birlik tatil için alternatif olacak mesirede ziyaretçilerin spor yapabileceği yürüyüş yolları, koşu ve bisiklet parkurları, futbol ve basketbol sahası, çocuk oyun alanları, piknik masaları, restoran ve otopark yer alıyor.  

Kemankeş Restoran’da unutulmaz yemekler

Şehre yakın konumu ve huzurlu ortamıyla tercih sebebi olacak mesirede Beykoz Belediyesi tarafından işletilecek Kemankeş Restoran’da da hazırlıklar sürüyor. Yeşillikler içinde, sakin ve nezih bir tesiste dinlenmek isteyenler için kurulan mekâna gelen ziyaretçilere kahvaltıdan akşam yemeğine kadar geniş bir menüde hizmet verilecek.  

Birçok dalda spor yapma imkanı

İstanbullulara nefes aldıracak mesire yerinin bir kısmında ise amatör olarak okçuluk sporu da yapılacak, yetenekli gençlere ve meraklılarına okçuluk eğitimleri verilecek. Okçuluğun yanı sıra futbol, basketbol, koşu ve bisiklet gibi sporların da yapılabileceği mesire alanının amatör sporcuların uğrak yeri olması bekleniyor.

Beykoz Belediyesi Alibahadır Mesire Alanı’nın son hazırlıkların ardından ziyarete açılması planlanıyor.

Alibahadır Mesiresi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları söyledi:

Alibahadır Mesire Alanı gerçekten çok özel bir yer olacak. Burası Beykoz’umuzun doğasının en derinden teneffüs edilebildiği yerlerden birisi. Sadece sayfiye yeri değil aynı zamanda spora gönül vermiş birçok vatandaşımızın bu anlamda nitelikli vakit geçirebilecek bir yer olacak. Çalışmalarımızı bitince, Beykoz’a yaraşır güzelliklerin, tabiat, huzur ve sporun bir arada olduğu mesiremize herkesi davet ediyoruz.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Query (6 ay önce)

Evet bir mesire alanimiz daha oldu. Hayirli olsun. Evet baskan bir sonraki mesire alani acilisi ne zaman¿ zaten secim vaatlerinizini icinde ne yoksa hepsini yaptiniz. Birazda soz verdiklerinizi yerine getirseniz de bizde alkiş tutsak. Tiri viri isler ile ugrasip durmayin artik. Bu haberle yine bir yuh aldiniz benden..

Yorum Yaz