Beykoz'da bir lise gübre yetiştirecek

  • 08.07.2022 06:13
  • Güncelleme: 08.07.2022 06:13
  • Okunma: 2177 kez
  • Yorum: 0
İki bakanlık arasında imzalanan protokolle aralarında Beykoz'dan bir lisenin de bulunduğu İstanbul'daki 7 lise gübre yetiştirecek.
Beykoz'da bir lise gübre yetiştirecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasındaki işbirliğiyle Beykoz Galip Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de aralarında olduğu İstanbul’daki 7 meslek lisesine tarım alanı açıldı.

LGS puanı ile bu liselere giren öğrenciler ekip biçmeyi, ürün yetiştirmeyi öğrenecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, tarım alanı açılacak meslek liseleriyle ilgili, "Türkiye genelinde tarım alanı olan 123 ve İstanbul’da 7 okulumuz öğrencileriyle buluşacak. Bu çalışma, içinde bulunduğumuz koşullarda çok önemli. Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, ekonomik ve çevresel faktörlerde zorluklar oluşturuyor. Bu çerçevede biz tarım ülkesi olarak geleneğimizden gelen birikim ve kültürümüzü yeni bir vizyonla yeniden ele alıyoruz. Bu çerçevede İstanbul’da öğrencilerimiz sınav puanıyla bu 7 okula yerleşebilecek. Öğrencilerimizin staj uygulamaları Tarım ve Orman Müdürlükleri’nin destekleriyle gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, sağlanacak gübre, fidan, canlı hayvan gibi malzemeler de okullarda yeni alanların oluşturulmasıyla beraber kullanılabilecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz