Beykoz'da bir konteynerde 19 ölü köpek bulundu

  • 16.03.2022 22:21
  • Güncelleme: 16.03.2022 22:54
  • Okunma: 4799 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'ndeki çöp konteynırında çok sayıda ölmüş köpek vatandaş tarafından bulundu.
Beykoz'da bir konteynerde 19 ölü köpek bulundu

Mahalledeki konteynıra her sabah işyerine giderken evinin çöplerini atan Halil İbrahim Dilmaç, gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

Konteynırı fotoğrafladıktan sonra Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldırım'a bilgi veren Dilmaç, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, her sabah çöplerini attığını normalde farklı bir yere gittiğini ancak o sabah burada tesadüf ettiğini anlattı.

Dilmaç, çöplerini atmadan önce konteynırın içerisine baktığını ve gördüğü manzara karşısında şaşkınlık yaşadığını da sözlerine ekledi.

Mahalle sakini Dilmaç, Dost Beykoz'a şunları söyledi:

"Giydirilmiş poşette köpeği gördüm çöpleri de oraya atmadım. Bir baktım epeği de aşağıda iki üç tane poşet yırtılmış köpekler var. Siyah poşetlerde de köpekler vardı. En azından 10 tane köpek vardı. Bu kesinlikle profesyonelce yapılmış bir iş. Başka bir şey benim aklıma gelmedi. Akşam da eve dönerken belediye ekiplerinin konteynırı temizlediğini gördüm."

Konuyu Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldırım'a anlatan Dilmaç, Beykoz Belediyesi ekiplerine bilgi verilmesini istedi.

Muhtar Yıldırım'ın haber vermesi üzerine Beykoz Belediyesi ekipleri konteynırı boşaltarak temizlik çalışması yaptı.

Beykoz Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ilk muayenelerinde fiziksel darp ve zehirlenme belirtisi görünmeyen köpekler için adli sürecin başlatıldığı ifade edildi. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Mart 2022 Salı günü gelen ihbar üzerine yapılan incelemede Baklacı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki yer altı çöp konteynerinde 19 adet cansız köpek bulunmuştur. Cansız hayvanlar uygun şekilde konteynerden alınmış ve ardından herhangi bir toksikoloji oluşmaması için konteyner dezenfekte edilmiştir. İlk muayenelerinde fiziksel darp ve zehirlenme belirtisi gözükmeyen köpekler için adli süreç başlatılmış olup gerekli incelemeler yapılmaktadır."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz