Beykoz'da bir haftalık güncel özet (14-20 Eylül)

  • Güncelleme: 20.09.2020 19:52
  • Okunma: 7755 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz, ilçe genelinde 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen olayları okuyucuları için derledi.
Beykoz'da bir haftalık güncel özet (14-20 Eylül)

Beykoz'da 14-20 Eylül tarihleri arasındaki bir haftalık gelişmeleri okuyucuları için bir araya getiren Dost Beykoz Haber Merkezi, bu hafta ilçedeki günlük Kovid-19 hasta sayısından, 14 yıldır çözüm bekleyen yolun trafiğe açılmasına, Belediye Başkanı Murat Aydın'ın İBB Meclisindeki konuşmasından, sahil şeridindeki kulüp binasının kütüphane olarak dizayn edilmeye başlanmasına kadar birçok konuyu okuyucularına anlık olarak aktardı.  

Haberleri detaylı okumak için haber başlığına tıklayabilirsiniz. 

14 Eylül - Beykoz'da 14 yıllık yol sorunu çözüldü

Beykoz Anadolu Feneri Mahallesinde yaklaşık 14 yıldır ulaşıma kapalı olan yol İBB çalışmalarının ardından ulaşıma açıldı.

Beykoz'da ilçe belediyesinin sorumluluk alanında olduğu belirtilen yolun asfaltlama çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tamamladı. Çalışmaların ardından yaklaşık 14 yıldır ulaşıma kapalı olan yol yeniden bölge halkının ulaşımına açıldı.

14 Eylül - Beykoz Riva'da kadın plajı uygulaması sona erdi

Beykoz Elmasburnu Plajında belediye tarafından uygulamaya alınan kadın günü uygulaması sezonun kapanmasıyla birlikte sona erdi.

Elmasburnu Plajı ve Mesire Alanında daha önce haftanın belli günlerinde sadece kadınlar ve çocuklar kullanabiliyordu. Eylül ayının gelmesiyle birlikte deniz sezonu kapanırken, Beykoz Belediyesi de 'kadın günü' uygulamasını sona erdirdi.

15 Eylül - Beykoz'da her gün 180 kişi Kovid muayenesi oluyor

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Atilla Tüysüz, Beykoz Devlet Hastanesindeki Kovid-19 pandemisinin seyrini anlattı.

Tüysüz, şunları söyledi:

"Hala 24 saatte 180 hasta muayene ediliyor. Ortalama 10-14 yatarak veya ayakta tedavi oluyor. 8-9 hastamızın da sirkülasyonu oluyor. Mesajımız her zaman söylendiği gibi çok net, maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmeliyiz." 

16 Eylül - YSS Köprüsü Beykoz Riva Kavşağında faciadan dönüldü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Beykoz Riva Kavşağında meydana gelen trafik kazasında büyük bir faciadan dönüldü, kazada bir kişi yaralandı.

Kuzey Marmara Otoyolu Riva Kavşağı mevkisinde arızalanarak emniyet şeridinde park halinde olan sürücüsü öğrenilemeyen 34 LSV 52 plakalı tıra arkadan çarpan 34 TG 8973 plakalı kamyonun sürücüsü Fatih Korkmaz yaralandı.

16 Eylül - Beykoz'un yeni doğa restoranı Kemankeş açıldı

Beykoz Belediyesi tarafından yeşil doğanın içinde nezih bir sosyal tesis şeklinde yapılan Kemankeş Restoran huzurlu ortamıyla ziyaretçilerine açıldı.

Alibahadır Mesire Alanı’nda yer alan sosyal ve sportif alanları ilçeye yaraşır bir vizyonla yenileyen Beykoz Belediyesi, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin ailecek vakit geçirebileceği şık bir restoran hazırladı.

16 Eylül - Beykoz'da yaşlı kadın çöp kamyonunun altında kaldı

Beykoz Anadolu Kavağı Mahallesinde sabah saatlerinde meydana gelen kazada 70 yaşındaki kadın çöp kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, sabah 10.00 sularında Anadolu Kavağı Mahallesi Eğri Boyun Caddesinde meydana gelen olayda 70 yaşındaki Azime Düzey isimli kadın hayatını kaybetti.


18 Eylül - Beykoz'da tartışmalı kulüp binası kütüphane oldu

Murat Aydın, Beykoz 1908 AŞ'nin yıllarca geri almak için çalıştığı sahildeki kulüp binasının kütüphane olacağını açıkladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla sahil şeridindeki tartışmalı kulüp binasının kütüphane olarak ilçe halkına hizmet vereceğini kaydetti.

18 Eylül - Beykoz Belediye Başkanı, İBB'de sert konuştu

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, olağan İBB Meclisi toplantısında İller Bankası alacağını iki defa haraç vererek aldığını söyledi.

Aydın şunları söyledi:

"Bir ilçe belediyesinin yasal hakkı olan İller Bankasından alacağı opay iki kez haraç verilerek alınmıştır. Ben verdim, vermek suçsa. Yasal haklarımızı vermediler. Yıl 1999, iktidarda kim vardı?"

19 Eylül - Beykoz'da kamu binalarına HES koduyla girilecek

İstanbul Valiliğinin aldığı karar sonrası diğer ilçelerde olduğu gibi Beykoz'da da kamu kurumlarına HES koduyla girilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İlçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğü de dahil olmak üzere kamu kurumlarına girişte vatandaşlardan HES kodu talep edilecek.

19 Eylül - Rekor talep geldi Beykoz Kart’a nasıl başvurulur?

Beykoz Kart’a ilçe sakinlerinden bir ay içerisinde 12 bin 734 başvuru geldi. Peki, Beykoz Kart’a başvuru nasıl yapılır?

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın önemli sosyal projeleri arasında yer alan ve ilçe sakinlerine sosyal tesislerden % 25 indirimli yararlanma imkanı sunan “BeykozKart” bu özelliğiyle büyük ilgi gördü.

19 Eylül - Beykoz Konaklarında her gün parti veriyorlar

Şarkıcı Demet Akalın, koronavirüs tedbirlerine aldırış etmeden Beykoz Konaklarında her gün parti verildiğini iddia etti.

Akalın, "Yine Beykoz Konakları'nda bitmeyen hunharca müzik sesi! Siz kulüpleri kapadınız ama bunlar evi kulüp yapıp işletiyorlar. Bir şeyler yapın ama gerçekten fena!" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Güncel, Özet

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz