Beykoz'da bir gün projesi beklenen ilgiyi görmedi

  • Güncelleme: 18.06.2020 16:45
  • Okunma: 7755 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından yatırımların yerinde vatandaşa anlatılması amacıyla başlatılan proje vatandaştan ilgi görmedi.
Beykoz'da bir gün projesi beklenen ilgiyi görmedi

Beykoz'da devam eden vizyon projeleri ile çalışmalarında belli bir aşamaya gelinmiş yatırımların vatandaşa yerinde anlatılmak üzere başlanan "Başkan'la bir gün" projesinin ilki vatandaştan beklenen ilgiyi görmedi.

Beykoz Belediyesi önünde sabah saatlerinde buluşan ilçe sakinleri otobüsle ilk olarak Riva’da yapımı devam eden Elmasburnu Tabiat Parkı’na hareket etti.

Riva’da deniz manzarası ve temiz havada yapılan kahvaltıda Belediye Başkanı Murat Aydın, misafirlerine tesisin yeni yatırımlarla artık ilçe sakinlerine çok daha nezih bir hizmet vereceğini, yaz aylarında binlerce kişinin uğrak noktası olan Riva Meydanının da artık bakımlı bir çehreye kavuşacağını anlattı.

Ardından sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tesisisin mesire, plaj, kafeterya ve yapımı devam eden diğer ortak kullanım alanları gezildi.

Riva’daki kahvaltıdan sonra İstanbul manzarasını tepeden seyir keyfi sunan Karlıtepe Mesire Alanı ziyaret edildi.

Burada Boğaz Manzarası eşliğinde yapılan sohbette Başkan Murat Aydın yeni kurulan doğal gazlı ünitelerde belediye personeli tarafından etlerin pişirileceğini, ziyaretçilerin güvenli şekilde mangal hizmeti alacağını, bu yönüyle alanın daha çok kişiye seyir keyfi sunacağını vurguladı.

Başkan Murat Aydın, bisiklet, yürüyüş, spor alanları ve çocuk parklarıyla İstanbul’a komple bir tesis kazandırıldığını da hatırlattı.  

İlçe sakinlerinin Başkan Murat Aydın’a ilçeye ve belediye hizmetlerine dair merak ettikleri soruları sorma fırsatı bulduğunu programın son durağında Mecidiye Kasrı gezildi.

Katılımcıların program vesilesiyle ilk kez ziyaret etme fırsatı bulduğu kasrın içi ve bahçesi ziyaretçilere bilgi dolu bir tarih yolculuğu sundu.

Başkan’la Bir Gün Programı kasrın ıhlamur ve manolya ağaçlarının gölgesinde kurulu kafeteryasında verilen çay molasıyla sona erdi.  

Programa katılanlara günün anısına "Beykoz Sempozyumu 2019 Tebliğler Kitabı" ile ilçeye özgü cam ürünler hediye edildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Query (2 ay önce)

Yorum yazan arkadasa Ersin Bey'e hitaben yaziyorum. Bu Beykoz'da Ak partinin 4. Donemi, hicte az bir zaman sayilmaz. Neler yapildigini anlatin da bizde bilelim. Halk icin birseyler yapildida biz mi goremiyoruz acaba??

Ersin (2 ay önce)

ilgiyi görmedi diye bir başlık atılmış gayet ilgili bir şekilde anlatılmış. Bende gezintiden kaçıldı gibi düşündüm ilahi siz yazarlar bu yapılan işleri ne zaman hakkıyla yazıcaksınız merak ediyorum

Query (2 ay önce)

Merhaba sayin Baskan, imar ile ilgili bir calisma yapin ozaman gorursunuz halkin ilgisini. Bos islerle ugrasmayin. insanlar ne bekliyor siz nelerle ugrasiyorsunuz

Yorum Yaz