Yaşam

Beykoz’da bir düğün, herkes oradaydı!

Beykoz’da bir düğün, herkes oradaydı!
25.09.2016 14:03
| | |
31257

Foto galeri Video galeri

Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın kızı Feyza Dilmaç’ın, Çavuşbaşı Kasrı’nda yapılan düğününde Beykoz’un tüm kesimleri bir aradaydı.

Beykoz’un siyaset, iş, spor, sanat, bürokrat ve emekçi kesimlerinin buluştuğu düğüne 3000 dolayında davetli katılırken, Yasin Kahraman ve Feyza Dilmaç çiftini tebrik mesajları içeren yüzlerce çiçek ve çok sayıda telgraf gönderildi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in kıymış olduğu nikâhın şahitliklerini, Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, Azerbaycanlı iş adamı Mecnun Aliyev, Ramazan Bekgöz ve Tuncay Ünal üstlendi.

Çavuşbaşı Kasrı’nın kapalı ve açık alanları düğüne gelen konuklarca tamamen doldurulurken, ayakta kalan çok sayıda davetli de nikâh akdini açık alanda kurulan dev ekranlardan izledi.

Herkes oradaydı…

Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Yavuz Baştuğ, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar, Eyüp Salih Elmas, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuz Kahraman, Yıldız Teknik Üniversitesi eski Rektörü Prof. İsmail Yüksek,  Çavuşbaşı Belediyesi Kurucu Başkanı Osman Şimşek, AK Parti eski ilçe başkanları Dr. Ahmet Hulusi Batu ve Adem Sefer, BBP Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Mavi Karadeniz TV Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş ve Beykoz Belediyesi AK Parti ve CHP Meclis grubu üyelerinin de konuklar arasında olduğu düğüne amatör spor kulüpleri ve il derneklerinin yöneticileri de hazır bulundu.   

 

Düğün Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan düğünde konukların alkışları eşliğinde ve ışıklar içinde salona giren çiftler önce nikâh masasına yöneldi. Çiftlerin nikâh masasında yerlerini almalarıyla birlikte nikâhı kıyacak olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek nikah şahitlerini sahneye davet etti.

Yine kendine özgü tavrıyla nikâhı kıyan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “benimde evladım sayılır” dediği gelin Feyza Dilmaç’ın babası olan yardımcısı Hanefi Dilmaç’tan övgüyle söz etti. Çelikbilek, “Benim yol arkadaşım, benim mesai arkadaşım, Yıllardır birlikte çalışıyoruz. Onun evladının nikâh akdini gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

İnanıyorum ki bu son yüksek sesle konuşman olacaktır

İlk sözü gelin Feyza Dilmaç’a veren Başkan Çelikbilek, kimsenin baskısı ve etkisi altında kalmadan kendi rızasıyla evlenip evlenmek isteyip istemediğini sorduğu gelin hanımdan “evet” cevabını aldıktan sonra, bu kez damat Yasin Kahraman’a yöneldi. Damat Yasin Kahraman’ın oldukça yüksek sesle, “evet” demesi üzerine bir espri yapan Başkan Çelikbilek, damada, “inanıyorum ki, bu son yüksek sesle konuşman olacaktır” dedi. Başkan Çelikbilek’in bu esprisine konuklar alkışlarla karşılık verdi.

Akdin tamamlanmasının ardından şahitler nikâhı onayladı… Nikâh defterine atılan imzaların ardından iyi niyet ve mutluluk temennileri dile getirildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, genç çiftelere hayırlı, huzurlu ve dayanışma içinde bir yaşam dilemesinin ardından AB eski Bakanı Egemen Bağış ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Yeni Çiftlere vermek üzere Başkan Çelikbilek, evlilik cüzdanını AB eski Bakanı Egemen Bağış’a verdi. İmzalar atıldıktan sonra resmi olarak da eşi olan Feyza Kahraman’ın, Egemen Bağış’ın elinden evlilik cüzdanını aldığını gören damat Yasin Kahraman, gelinin duvağını açarak, onu tebrik ettikten sonra gelin hanımın elinde tuttuğu evlilik cüzdanını göstererek objektiflere poz verdi.

Nikâh akdinin ardından yine yeni çiftlerin mutluluğunun bir ömür boyu sürmesi, evlatlarının vatana millete faydalı insanlar olması için dua edildi. Konuklar ise duaya hep birlikte “âmin” dedi.

Dilmaç yoğunluktan nikâh akdini izleyemedi

Düğün boyunca konukların gelmeye devam etmesi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın konuklarını karşılıyor olması kızı Feyza’nın nikâh merasimini izlememesine de engel teşkil etti. Hanefi Dilmaç saatlerce konuklarını karşılamak durumunda kalırken; anne, babasının aralarında olduğu konuklarının rahat edebilmesi içinde büyük çaba sarf etti.

Hediye merasimi tam iki saat sürdü…

Yeni çiftlere hediyelerini takdim etmek isteyen bürokratlara başka programları nedeniyle öncelik tanınırken, konukların çiftleri tebrik edip hediyelerini takdim etmeleri ise tam iki saat sürdü. Hediye takdimi sırasında salonda uzun kuyruklar oluştu. Konuklar ise dakikalarca kuyrukta beklemek zorunda kaldı. Konukların açıktan hediye vermelerine izin verilmezken, konukların hediyelerini özel hazırlanan hediye kutusuna bırakmaları istendi.

Baba Dilmaç ve Anne Filiz’in hediyeleri…

Konukların hediye verme süreci bittikten sonra aile büyükleri hediyelerini yeni çiftlere verdi. Damat Yasin Kahraman’ın anne babası Fatma ve Turan Kahraman çocuklarına hediyelerini takdim ettikten sonra, gelin Feyza’nın anne babası olan Hanefi ve Filiz Dilmaç çifti hediyelerini takdim etti. Hanefi Dilmaç damadına bir saat hediye etti. Kızı Feyza’ya da Trabzon burması bir bilezik taktı. Anne Filiz’de kızına düğün hediyesi olarak bir altın kolye taktı.

Erol Aydoğan sahne aldı...

Yasin ve Feyza’nın düğününde Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç ile yakın dostluğu olduğu bilinen Beykoz’un sevilen seslerinden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Erol Aydoğan sahne aldı. Hediye merasimi sırasında bir konser veren Erol Aydoğan, nostaljik eserler seslendirdi.

Pasta açık alanda havai fişek gösterileriyle kesildi

Daha sonra yine yüzlerce davetlinin nikâh akdini dev akranlardan izlediği açık alana çıkan Yasin ve Feyza çifti, buradaki davetlilerin huzurunda pasta kesti. Havanın hafif kararmaya başladığı sırada pasta keserek birbirlerine ikram eden çiftlere havai fişekler eşlik etti. Pasta kesimi sonrası ise çiftlerin konuklar huzurunda dansı vardı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde salonda Karadeniz’in ünlü seslerinden Onay Şahin’in sahne alacağı anonsu yapıldı… Bu anons üzerine büyük çoğunluğu Karadenizli olan konuklar salondan ayrılmadı. Açık alanda kurulan sahnede Feyza ve Yasin çiftinin konuklarının karşısına çıkan Onay Şahin, Dilmaç ve Kahraman Ailelerinin düğününe yöresel zenginlik kattı.

Türkülerini bir biri ardına sıralayan Onay Şahin bir ara gelin ve damadı sahneye davet ederek horon oynattı. Konuklar ise Onay Şahin’in türküleri eşliğinde dakikalarca horon oynadı. İç Anadolu türküleri de söyleyen Onay Şahin’in türküleri eşliğinde çiftetelli oynayan gençler damat Yasin’i boş bırakmadı. Damadı saatlerce oynatan gençler davul eşliğinde saatlerce ter döktü.

Gecenin finalinde ise Hanefi Dilmaç dostlarıyla birlikte horon oynadı.

Haber Merkezİ 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Düğün, Feyza Dilmaç, Yasin kahraman, Hanefi Dilmaç, Filiz Dilmaç, Nikah, Çavuşbaşı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"