Beykoz'da binalar yıkıldı tabelaları kaldı

  • 17.01.2022 19:13
  • Güncelleme: 17.01.2022 19:14
  • Okunma: 4999 kez
  • Yorum: 1
Beykoz'da daha önce kapatılan Verem Savaş Dispanseri ve geçtiğimiz yılbaşında yıkılan Kültür Merkezi tabelalarının kaldırılmaması dikkati çekti.
Beykoz'da binalar yıkıldı tabelaları kaldı

Beykoz Merkez Mahallesi'ndeki tarihi yapıda 2019 yılı sonuna kadar vatandaşlara hizmet veren Verem Savaş Dispanseri, Vakıflar Genel Müdürlüğü Binası'ndan ayrılmıştı. Alınan karar gereği de Beykoz halkı bu hizmeti Üsküdar Salacak'taki merkezden almaya devam ediyordu.

Beykoz Merkezi'nin kapatılmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen meydanda bulunan tabelanın kaldırılmamış olması ise dikkati çekti.

Merkez 1 yıl 1 aydır Üsküdar'da ilçe halkına hizmet vermeye çalışırken, tabela ise olmayan ve hizmet vermeyen bir yeri işaret etmeye devam ediyor.

Binanın yıkılmasına rağmen tabelasının hala yön göstermeye devam ettiği bir başka alan ise depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi olarak dikkati çekiyor.

Beykoz Belediyesi'nin yanında bulunan alanda 2021'in ilk saatlerinde yıkımı gerçekleştirilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ni ise alanın önündeki bir tabela işaret etmeye devam ediyor.

Yine Kültür Merkezi'nin içerisinde bulunan Osman Akfırat Kütüphanesi'nin adının yön tabelasında yazması dikkat çekiyor.

Bu durum ilçe halkı tarafından binalar yıkıldı, kurumlar kapandı ama tabelaların yanlışı gösterdiği yönünde yorumlandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Hasan (4 ay önce)

Yazık ya çok önemli bir haber başka haber bulamadın değil mi

Yorum Yaz