Sağlık

Beykoz’da bin kişi ilk yardım eğitimi alacak…

Beykoz’da bin kişi ilk yardım eğitimi alacak…
19.02.2017 13:50
| | |
7097

Beykoz Kent Konseyi Sağlık Komisyonu ve Doğu Karadenizliler Derneği bir yıl içinde bin kişiye ilk yardım eğitimi verecek.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği ve Beykoz Kent Konseyi Sağlık Komisyonu’nun sosyal sorumluluk projesinin tanıtımı Kavaık’ta ki dernek merkezinde düzenlenen toplantıyla yapıldı.

Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Can ve Beykoz’daki bazı tanıdık simaların katıldığı sabah toplantısında anlatılan proje kapsamında, Beykoz Kent Konseyi Sağlık Komisyonu Başkanı Selda Selimoğlu’nun koordinasyonunda bir yıl içinde bin kişiye ilk yardım eğitim verileceği açıklandı.

Programda bir konuşma yapan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Emin Yavuz, projenin ilgi göreceğini umduklarını ve önceki akşam kendilerini ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Akif Hamzaçebi’ye projeden bahsettiklerini ve projenin iyi bir sosyal sorumluluk projesi olduğuna yönelik yorumlar aldıklarını söyledi.

Akif Hamzaçebi’nin STK’lar kanalıyla bu projenin Türkiye geneline yayılabileceğini ve Sağlık Bakanlığı’nın buna öncülük yapabileceğini söylediğini kaydeden Başkan Emin Yavuz, eğitimlerin Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Merkezi’nde yapılacağını söyledi.

Beykoz Kent Konseyi Sağlık Komisyonu Başkanı Selda Selimoğlu’da, projenin çok önemli bir proje olduğunu ve her vatandaşın günün her saatinde karşılaşabileceği acil durumlar karşısında nasıl davranması gerektiğini bilmesinin hayat kurtarabileceğini belirtti.

Projeyi, “Küçük dokunuşlar, büyük hayatlar” sloganı ile hayata geçirdiklerini söyleyen Selimoğlu, bu eğitimi verecek olan heyette 112 acil servisinde görev yapan Paramedik Tolga Ayla’nın da bulunduğu söyledi.

Öte yandan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nde projenin tanıtımını yapıldığı sabah kahvaltısı sonrası eğitime katılmak isteyenlerin ilk kayıtları yapıldı… Eğitimlerin önümüzdeki kısa süre içinde başlayacağı belirtildi.

Paramedik nedir? Hastane Öncesi Acil Bakımın önemli bir parçasını oluşturan; genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikeridir.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İlk Yardım, Eğitim, Doğu Karadenizliler, Derneği, Emin Yavuz, Selda Selimoğlu, Paramedik, Tolga Ayla

reklam
1 Yorum
Havva olmuştur11.03.2019 14:29:59

2 tane engelli kardeşim var bundan dolayi ve ihtiyac durumunda mudehale edebilmek adina ilk yardim eğitimi almak istiyorum

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"