Beykoz’da bin inşaat işçisi iş bırakma eylemi yaptı

  • Güncelleme: 13.08.2016 20:03
  • Okunma: 9851 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da TÜRGEV’e ait inşaatta çalışan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmemesi üzerine iş bırakma eylemi başlattı..
Beykoz’da bin inşaat işçisi iş bırakma eylemi yaptı

Beykoz’da yapımı davam eden TÜRGEV’e ait bir inşaatta yaklaşık bin kişinin çalıştığı şantiyede daha önce yürüyüş yapan işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmemesi üzerine bu kez iş bırakma eylemi yaptı.

TÜRGEV’e bağlı bir inşaatta yaklaşık 1000 işçinin çalıştığı şantiyede, işçiler yemek ihtiyaçlarının yeterli şekilde karşılanmadığını, tuvalet ihtiyaçlarını giderecek bir yer olmadığını, şantiyede su bulunmadığını belirtti. “Yatılamayacak yerlerde yatıyoruz” diyen işçiler, “Bu koşulları protesto etmek için iş bıraktık” dedi.

Daha önce çalışma koşullarının düzeltilmesi için yürüyüş yaptıklarını belirten işçiler, “Düzeltileceğini söylediler ama düzelmedi. Hatta daha kötü koşullarla karşılaştık” ifadelerine yer verdi.

Şantiye yönetimi işçilerin görüşme talebini kabul etmezken, işçiler talepleri kabul edilene kadar eyleme devam edeceklerini bildirseler de telefonla bağlantı kurulan bir işçi çaresiz olarak işe geri döneceklerini söyledi.

İşe devam edeceğiz çünkü insanlar muhtaçlar

Öte yandan, şantiye yönetimin işçilerin bir arada durmalarına izin vermediğini ve onları gruplar halinde dağıtmaya çalıştığını söyleyen bir işçi, telefonla bağlandığı bir TV kanalında, “bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz” şeklindeki soruya, “Yapacak bir şey yok… Bir iki gün bekleyip işe devam edeceğiz… Çünkü insanlar muhtaçlar” şeklinde cevap verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz