Beykoz’da bilimin izinde 3 günlük hayat

  • 06.10.2017 11:32
  • Güncelleme: 06.10.2017 11:33
  • Okunma: 6785 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen 3 günlük Bilim Şenliği, başladı.
Beykoz’da bilimin izinde 3 günlük hayat

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün TÜBİTAK ile işbirliği içerisinde düzenlediği “Bilim Şenliği” Tarihi Beykoz Çayırı’nda başladı.

“Bilimin izinde hayat” sloganıyla başlatılan şenlik alanındaki bilim atölyelerinde öğrenciler, astronomi, uzay, matematik, çevre, robotik sistemler gibi konularda geliştirdikleri projelerini şenlik ziyaretçilerine tanıtıyor.

Anaokullarından, liseye kadar her kademedeki öğrencilerin katılım sağladığı bilim şenliği, 3 gün boyunca devam edecek.

5-6-7 Ekim tarihlerinde ziyaretçilerin beğenilerine sunulacak projeler, 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Düzenlenen bilim şenliği ile ilgili Dost Beykoz'a konuşan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, “TÜBİTAK tarafından ülke genelinde bilimsel içerikli şenliklerin düzenlenmesine için destek verdiği 4007 Bilim Şenliklerine Beykoz olarak katıldık. Bilim şenlikleri projeleri toplumda bilim iletişiminin sağlanmasını, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılmasını ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinliklerle ziyaretçilerini karşılayacaklarına değinen Bozbay, “Katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanmasını ve merak duygularının, araştırma, sorgulama, keşfetme ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da yaptığı konuşmada, “Gelecek nesillerimize bilimi ve ilimi aşılamalıyız. Bizleri daha ileri seviyelere çıkartacak olanda budur. Bu yaşlarda bilime meraklı olan gençlerimiz inanıyorum ki bizlerin geleceği olacaktır. Allah, ülkemize hayırlı hizmetler yapmalarını nasip etsin” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi