Ekonomi

Beykoz'da Beytaş tartışmalarında son nokta

Beykoz'da Beytaş tartışmalarında son nokta
06.02.2017 18:44
| | |
9797

Kamuoyunda oluşan Beytaş tartışmalarına Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Dost Beykoz üzerinden cevap verdi.

Beykoz Belediye Meclisi'nde gündeme gelen, "Beytaş Sahil Restoran kapatıldı mı?" sorusuna en açıklayıcı cevap Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ten geldi.

Mali İşlerden Sorumlu olarak Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Öztürk, "Beytaş'ın kapatılması gibi bir şey söz konusu değildir. Çalışmalar tamamladığında yeniden hizmete başlayacak" ifadelerini kullandı.

"Spekülasyonlara itibar etmeyin"

Beytaş & Beyyap A.Ş. ile ilgili Dost Beykoz'a açıklamalarda bulunan Mali İşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beytaş'ta yürütülen tadilat çalışmasının bilinen bir çalışma olduğunu ve konuyla ilgili yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Beytaş çalışanlarının maaşlarını geç aldıklarına yönelik iddialarında doğru olmadığını ifade eden Öztürk, Beykoz belediye Meclisi aralık ayı oturumunda CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün'ün, "Hangi kanunla Beytaş'a 18 milyon lira aktarıldı?" sorusunu da detaylandıran Salim Öztürk, şunları söyledi.

"En kısa sürede yeniden hizmet verecek"

"Belediyemizin, Beytaş'ın önünde bulunan kazıklarla alakalı bir projesi vardı. Uzun zamandır bu projeyle alakalı sonuç aşamasına geldik ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün izin vermesini bekliyoruz. Beykoz birçok açıdan kanunlara engellere takılan bir bölge olduğu için bu zaman alıyor. Hem bu kazıklarla ilgili yapılan çalışma hem de sahildeki restoranın tadilata ihtiyaç duyması nedeniyle geçici bir süre sahil restoranı hizmet veremeyecek. Ama en kısa sürede çalışmalarımızı da tamamlayarak sahildeki restoranımızı da yeniden hizmete açmak istiyoruz. Diğer mekânlarımız halkımıza hizmet vermeye devam ediyor."

"Maaşlar bir ay gecikmeli ödeniyor"

Öztürk, "Beytaş & Beyyap A.Ş.'den maaş alan çalışanlarımızın maaş alamama gibi bir sıkıntısı yok. Şöyle aksi bir durum var. Kış sezonu olması nedeniyle çalışanların maaşları bir ay gecikmeli olarak ödeniyor. Bu aradaki bir aylık farkta en kısa sürede kapatılacak. Dönem dönem Beytaş Restaurant ve Cafe'de böyle bir sıkıntı oluyor. Tekrar üstesinden geleceğiz" dedi.

"Beytaş'ın kamuya borcu yoktur"

Beykoz Belediyesi üzerinden Beyyap & Beyyap A.Ş.'ye aktarılmasına karar verilen 18 milyon TL'lik paranın da 15 milyon TL'lik kısmının aktarımının tamamlandığı ve yüzde 99.96'sı Beykoz Belediyesi'ne ait olan şirketin kamuya olan bütün borçlarının kapatıldığını kaydeden Öztürk, "3 Milyon TL'lik kısmı henüz aktarılmadı. Yaşanacak tadilat nedeniyle işten çıkartmak durumunda kaldığımız çalışanlarımızın kıdem tazminatları, maaşları vs. aktarımı onaylanan, henüz aktarılmayan 3 Milyon TL ile karşılanacak." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beytaş Restaurant, Salim Öztürk

reklam
2 Yorum
Hakan çakar 09.02.2017 23:13:37

Ben bu röportajda 18 milyon tlnin nasıl kimlerce çarçur edilmiş cevabını goremedim.Gecistirilmis ve kaçamak cevaplar verilmiş.Agirlikla yenileme çalışmalarından bahsedilmiş.Batirilmasi imkansız olan Beytas muessesinden bariz olarak oyunlar yapılmıştır.Bu konuda belediye mali denetimlerinin yetersiz ve turlu tezgah olaylarının gözardı edildiği açıkça görülüyor.Bu konuyu açıklığa kavuşturmak yönetimin görevidir.Saygilarimla

çubukluyalı08.02.2017 11:53:21

ya arkadaş 18 milyon kaynak aktarımı nedir ya.burası hiçmi iş yapmıyor hiçmi para kazanamıyor da 18 milyon belediye bütçesinden para aktarıyorsunuz.demekki beceremiyorsunuz kapatın yada devredin gitsin.belediye olarak halk sizden kafeteryacılık yapmanızı beklemiyorki.hizmet yapın iş yapın yeter

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"