Beykoz’da bayramlaşma Merkez’de yapıldı

  • Güncelleme: 11.02.2020 17:27
  • Yorum: 0
Beykoz’da Ramazan Bayramı için Merkez Mahallesi’nde namaz sonrası program yapıldı. Bayramlaşmada vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Beykoz’da bayramlaşma Merkez’de yapıldı

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman bayram namazını Beykoz Merkez Mahallesi’ndeki Serbostani Mustafa Ağa Camii’nde kıldı.

Beykoz Merkez Camii’nde Bayram Namazı’nı Cami imamı Yusuf Aydınlı kıldırdı. Bayram namazı hutbesinde ise Beykoz Müftüsü Ali efe konuştu… Hutbede bayramın önemine değinen Müftü Efe, bayramda küskünlerin barışmasını, büyüklerin ziyaret edilmesini ve sıla-ı rahim yapılmasını tavsiye etti.

“Ramazan ayı bir terbiye ayıdır”

Beykoz Müftüsü Ali Efe, “Ramazan ayının bir terbiye ayı olduğunu kabul edersek, ramazan ayından sonra da, edindiğimiz terbiyeyi sürdürmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.  Efe, bayramların sevinç günleri olduğunu, bu sevinçlerin paylaşılarak çoğaltılması, büyüklerin dualarının alınması ve çocukların sevindirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

      

Beykoz halkının Ramazan Bayramı namazı için akın ettiği camilerde namaz sonrası cemaat bayramlaşması vardı. Beykoz Merkez Camii’nde de birbirleriyle bayramlaşan cemaatin arasında çok sayıda siyasi, iş insanı ve protokol üyeleri vardı.

Cami içinde yapılan bayramlaşma programı cami çıkışında da devam etti. Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, meclis üyeleri ile birlikte vatandaşların bayramını kutladı.

Vatandaşlara limonata ve çeşitli ikramların yapıldığı bayramlaşmada, protokol üyeleri vatandaşlarla sohbet etti. Yaklaşık bir saat süre ile devam eden program sonrası vatandaşlar aileleriyle bayramlaşmak üzere evlerine dağıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bayramlaşma