Beykoz’da bayram sessiz ve sakin

  • 0
  • 9633
Beykoz’da bayram sessiz ve sakin
Beykoz’da bayram sessiz ve sakin
Beykoz’da bayram sessiz ve sakin
Beykoz’da bayram sessiz ve sakin
Beykoz’da bayram sessiz ve sakin

Vatandaşların bayramı memleketlerinde geçirmeyi tercih etmesi nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da da Kurban Bayramı sakin başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler, ekonomik sıkıntıların yanı sıra Mayıs ayındaki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri’nin ardından 9 güne uzatılan bayram tatilini İstanbul’da olduğu gibi Beykoz’da da vatandaşlar tatili memleketlerinde ve tatil yörelerinde geçirmeyi tercih etti.

Vatandaşlar Kurban Bayramı için Beykoz’un camilerini doldururken, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Müftüsü Ali Efe ve çok sayıda Beykozlu da Merkez Mahallesi’ndeki Serbostani Mustafa Ağa Camisi’nde bayramı karşıladı.

Bayram namazı öncesinde hutbe vaaz veren Beykoz Müftüsü Ali Efe, Kurban Bayramı’nın daha faziletli geçirilebilmesi için bilgi paylaşımında bulundu.

Kılınan bayram namazının ardından cemaat cami içerisinde bayramlaşırken, Beykoz Meydanı’nda da 7’den 77’ye ilçe sakini de buradaki programa katıldı.

Beykoz Meydanı’nda belediye tarafından kurulan stantta vatandaşlarla bayramlaşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, burada bir konuşma gerçekleştirdi.

Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Aydın, “Deprem bölgesinde yaralar sarılmaya çalışılıyor. Deprem sonrasına göre çok iyiler ama bize göre yaraların sarılması için daha zaman ihtiyaç var. Onlara da kolaylık diliyorum. Müftü hocamız son bayram namazını eda etti. Buradan Manisa Yunus Emre ilçesine tayin edildi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Burada bizimle olan ve olmayan bütün kardeşlerimizin bayramı mübarek olsun.”diye konuştu.

Bayramlaşma programı Manisa’nın Yunus Emre ilçesine tayini çıkan Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin duasıyla sona erdi.  

Beykoz Meydanı’ndaki kutlama programında Beykozlulara cam kavanozda şeker hediye edilirken, kurulan masalardan çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber Merkezi

Kaftancıoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanlığına kayyum atadı
Önceki Kaftancıoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanlığına kayyum atadı
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz