Güncel

Beykoz’da bayram Şehitler Meydanı’nda kutlandı

Beykoz’da bayram Şehitler Meydanı’nda kutlandı
25.06.2017 15:12
| | |
5589

Foto galeri

Beykoz Belediyesinin Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği geleneksel bayramlaşma törenine katılan ilçe sakinleri bayram sevinciyle kenetlendi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda tertip edilen bayramlaşma törenine, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, E.Salih Elmas, Yakup Özbek, Tacettin Aksu, Mahmut Gülbasar, meclis üyeleri, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Müftüsü Ali Efe, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bayramın coşkusu ve huzurunun ilçemizi ve tüm insanlığı sarmasını dilediğini söyleyerek, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

“Bu milletin mensubu olmaktan gururluyum”

Kaymakam Ahmet Katırcı ise, bayramların insanları birleştirdiğini belirterek, “Mültecilerin en çok bulunduğu ülkeyiz. Mağdur olan insanların yanında olan bir milletin mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu güzel bayram gününde bir arada olmanın sevinciyle, hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

“Ramazan huzurun gelmesine vesile oldu”

Ramazan Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni eden Başkan Yücel Çelikbilek, “Ramazan Bayramı’nın tüm kırgınlıkların, savaşların bitmesine vesile olmasını temenni ederim. Biz Gönül Sofraları'yla, sevgi, paylaşma ve kardeşlik duygularını hep birlikte yaşadık. Aynı sofrada, aynı lokmayı paylaştık. Geleneksel olarak her Ramazan Ayında gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle ilçemizde kardeşlik, bereket ve huzurun gelmesine vesile oldu. Ramazan boyunca sergilediğimiz dayanışma ve kardeşlik inşallah daim olur. Beykozluların, bütün dünya insanlarının ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bayramlaşmaya katılan ilçe sakilerine yemek ikram edildi. Yemek ikramının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, çocuklarla da bayramlaşarak miniklere harçlık verdi.

Beykoz genelindeki bayramlaşma programları, Başkan Yücel Çelikbilek’in katılımıyla, ilçenin mahallelerinde düzenlenecek olan programlarla devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Bayramlaşma, Ramazan bayramı, Şehitler Meydanı, 15 Temmuz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"