Beykoz'da bayram öncesi şehit ziyaretleri

  • Güncelleme: 30.07.2020 14:06
  • Yorum: 0
Darbe girişimi sırasında Beykoz FSM Köprüsünde şehit olan Hasan Kaya'nın kabrini gaziler ve ailesi ziyaret etti.
Beykoz'da bayram öncesi şehit ziyaretleri

15 Temmuz Derneği yöneticileri ve üyeleri, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde şehit olan Hasan Kaya'nın kabrini ziyaret etti.

Kavacık Mezarlığı'nda gerçekleşen ziyarete, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, şehidin eşi Şengül Kaya, kızı Nagehan Kaya ve dernek üyeleri katıldı.

Hasan Yavuz Cami imamı Halit Öksüz ve müezzini Ferit Köse, şehit Hasan Kaya ve tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okudu. Bu sırada şehidin ailesinin duygulandığı görüldü.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, şehidin ailesiyle tanıştığını belirterek, "Allah şehadetini kabul eylesin. Mekanı cennet olsun." dedi.

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, şunları söyledi:

"Aslında bunu yaparken tüm topluma bulunduğu ilçede, kasabada, köyde bu toprakları vatan yapmak için kanından kahramanca vazgeçen hangi şehidimiz varsa hepsinin mutlaka kabirlerini ziyaret etmelerini salık veriyoruz. Biz ecdadımızı, bu toprakları vatan yapanları, unutmadığımız takdirde Rabbim bizlere inşallah bir daha öyle kötü günler yaşatmaz düşüncesindeyiz." diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, 15 Temmuz, Hasan Kaya

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz