Beykoz'da bayram öncesi çarşı pazar hareketliliği

  • 21.05.2020 16:01
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:25
  • Okunma: 11057 kez
  • Yorum: 0
Ramazan Bayramı süresince uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Beykoz genelinde çarşı-pazar hareketliliği yaşandı.
Beykoz'da bayram öncesi çarşı pazar hareketliliği

Haftada bir gün kurulması planlanan Paşabahçe Pazarında bugün, vatandaş yoğunluğu yaşandı.

Beykozlular bu kez 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması öncesi ihtiyaçlarını gidermek için semt pazarlarına koştu.

Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde alışverişlerini tamamlamaya çalışıyor.

Pazar yerine girişlerde zabıta ekipleri vatandaşların alışverişlerini maskesiz yapmaması için uyarılar yapılıyor.

Pazar esnafının maskesiz satış yapmasına müsaade edilmiyor. Zabıta ekipleri sık sık vatandaşlara alışverişlerini bir an önce tamamlayarak pazar yerinden ayrılmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşlara da uyarılar yapıldı. Pazar içerisinde sosyal mesafeye vatandaşların dikkat ettikleri görüldü.

Beykozlu vatandaşlar, ilçe genelindeki marketlerde de yoğunluk oluşturdu. Bazı ilçe sakinlerinin de PTT Şubelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdukları gözlendi.

Pazar esnafına denetimlerde sürdürülürken, İçişleri Bakanlığının kararı üzerine 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi pazar yerleri, marketler, berberler ve AVM'lerde emniyet güçleri ile zabıta ekiplerinin denetimleri sürüyor.

4 Günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Beykoz'un birçok noktasında da trafik yoğunluğu yaşanıyor. Özellikle ana arterler ve sahil bandındaki araç yoğunluğu dikkati çekiyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ramazan bayramı ve sokağa çıkma kısıtlaması öncesi yoğunluk oluşmaması için berber, kuaför, güzellik merkezi vb. işyerleri belirlenen kurallar çerçevesinde 21 Mayıs Perşembe günü gece 02.30’a kadar, 22 Mayıs Cuma günü ise 23.00’e kadar hizmet vermeye devam edecek.

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri kabir ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı 4 gün sürecek 81 ildeki sokağa çıkma kısıtlaması 22 Mayıs gece 24.00 itibariyle başlayacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz