Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak

  • 0
  • 6707
Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak
Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak
Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak
Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak
Beykoz’da Bayram Namazı 07.22’de kılınacak

Güneş'in doğuşundan 45 dakika sonra olan Kurban Bayramı namazı bu yıl Beykoz'da 07.22'de kılınacak. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de Hasan Yavuz Camii'nde olacak

Hicri takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün süreyle kutlanan Kurban Bayramı 12 Eylül 2016 günü sabah 07.222da kılınacak bayram namazıyla birlikte başlayacak.

Kurban Bayramı tatili 9 gün!

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde imzaladığı kararla Kurban Bayramı'nın dokuz gün olduğuna karar verdiklerini açıkladı. Bu karara göre zorunlu hizmet verilmesi gereken kamu kurumların asgari sayıda çalışan bulundurulması kararlaştırıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü ise hava, kara ve deniz ulaşımlarında nokta ekiplerinin sayısını arttırarak her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için teyakkuzda olacak.Kurban Bayramı'nda İstanbul sakinleşiyor!

Cuma akşamı başlayan yolculuklar hafta sonu boyunca devam etti. Pazar sabahı itibariyle İstanbul'daki trafik yoğunluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin verilerine göre yüzde bir olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu sabah bir bayram mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yola çıkacak sürücülerin her zamankinden daha çok dikkatli olmaları gerektiğini ve kurallara daha çok riayet etmelerini istedi.Beykoz'da Kurban Bayramı...

Kurban Bayramı'nın 1. Günü 07.22'de kılınacak bayram namazıyla başlayacak bayram, dokuz gün sürecek ve ilk gün kurbanlar kesilecek. Kurban Kent'te kesim hizmeti de veren Beykoz Belediyesi vatandaşlarının her türlü ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Bayramın ikinci gününde ise bayramlaşma programları yapılacak. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, düzenlenecek programlara memleketinde olacağı için katılamayacak.

Abdullah Gül Kavacık Hasan Yavuz’da olacak…

Beykoz Hıdiv Kasrı’nda ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de geçen bayram olduğu gibi bu bayramda namazını Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde kılacak…

CHP Belediye bayramlaşmasına katılacak…

Beykoz Belediyesi ise her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiği bayramlaşma programını son dakika yaptığı bir değişikle Bayramın 2 günü saat 11.00'de yapacak. Ana Muhalefet Partisi CHP’li yöneticilerde bu yıl düzenlenecek bayramlaşma programına katılacak.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) ise, İlçe Merkezi'nde düzenlenecek programda üyeleriyle saat 10.00'da bir araya gelecek. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Kavacık'ta bulunan İlçe Merkezi'nde partilileriyle saat 12.30’da bayramlaşacak.  Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise partilileriyle ikinci gün saat 14.00'te İlçe Merkezi'nde bir araya gelecek. Saadet Partisi'nden yapılan duyuruda, bayramlaşma programının İlçe Merkezi'nde bayramın üçüncü günü saat 11.00'de yapılacağı belirtildi.

Haber Merkezi

At izi, it izine karıştı…
Önceki At izi, it izine karıştı…
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz