Toplum

Beykoz'da bayan kuaförleri bir araya geldi

Beykoz'da bayan kuaförleri bir araya geldi
14.03.2017 16:06
| | |
4501

Beykoz’da faaliyet gösteren bayan kuaförleri Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği istişare toplantısında bir araya geldi.

Kuaförler fikir alışverişinde bulunarak, taleplerini dile getirdi.

Beytaş Teras Kafe’de gerçekleşen buluşmaya Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Yakup Özbek, İstanbul Kadın Kuaförleri Manikürcüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oktay Erkal ve ilçedeki bayan kuaförleri katıldı.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “Hijyen ve ruhsat denetimlerimiz devam edecek”

Toplantının amacı hakkında bilgi veren Salim Öztürk: “Sizlerin istekleri doğrultusunda düzenlediğimiz bu buluşmayla kuaförlerimizin ve ilçe sakinlerimizin memnuniyetini hedefliyoruz. Bugün tatil gününün değiştirilmesini oylamayı arzu ediyorduk, katılım yeterli olmadığı için seçimi gerçekleştiremiyoruz. Beykoz’da mesleki kalitenin sağlanması ve hijyen kurallarına uyulması için denetimleri sürdüreceğiz. Belediye olarak meslek odalarına kayıtlı olmayan hiçbir işyerine ruhsat vermiyoruz. Hijyen ve diğer konularda da sıkıntı yaşanmaması için sık sık denetimler yapıyoruz. Kuaförlük mesleğini büyük bir özveriyle yapan bayan kuaförlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Bayan kuaför esnafını selamlayarak katılımcılara teşekkür eden İstanbul Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Oktay Erkal: “İlçe sakinlerine en iyi hizmeti verebilmeleri için kuaförlere desteklerini esirgemeyen ve bu toplantıya vesile olan Başkanımız Yücel Çelikbilek ve ekibine teşekkür ederim. Sizleri 6 Nisanda yapılacak olan fuara ve 9 Nisanda Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nda yapılacak festivale davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz'da faaliyet gösteren bayan kuaförlerinin haftanın bir gününe yasal tatil getirilmesi talebi, toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için oylanamadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Kuaför, Bayan, İstişare, Toplantı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"