Beykoz'da başlayan yolculuk Beyoğlu'nda

  • 0
  • 10375
Beykoz'da başlayan yolculuk Beyoğlu'nda
Beykoz'da başlayan yolculuk Beyoğlu'nda

Muharrem Kaşıtoğlu'nun, İstanbul’un kadim ilçelerini anlatma ve sevdirmek amacıyla Beykoz Masalıyla başlattığı yolculuğun son durağı Beyoğlu Masalı oldu.

Kaşıtoğlu, fabl tarzında kalem aldığı ilk çocuk kitabı Beykoz Masalı’nda kahramanlar martılar olurken, Üsküdar Masalı'nda güvercinler, Fatih Masalı'nda kediler, Eyüpsultan Masalı’nda serçeler arkadaş olmuş ve macera dolu unutulmaz bir yolculuğa rehberlik etmişlerdi.

Kaşıtoğlu bugün piyasaya çıkan serinin beşinci kitabında okurlara unutulmaz bir Beyoğlu macerası sunuyor.

İki sevimli köpeğin macera dolu yolculuğunda, İstiklal Caddesi’nde gezinti yapacak, Kılıç Ali Paşa Camii’ni ziyaret edecek, Galata Kulesi’nden İstanbul’u seyir imkanı bulacaksınız. Rahmi Koç Müzesi’ni keşfedecek, tarihi Pera Palas Oteli’nin konuğu olacaksınız.

Tramvay ile unutulmaz bir seyahat ederken Beyoğlu’nun ne kadar güzel bir ilçe olduğunu düşünmeden edemeyeceksiniz. Beyoğlu Masalı’nı okurken daha pek çok güzelliği görme fırsatı bulacak ve iki köpeğin heyecan dolu macerasına tanık olacaksınız.

Ateş isimli köpek ile yolu kesişen minik Karabaş’ın hüzünlü  hikayesi raflardaki yerini aldı.

"Beşiktaş Masalı çok yakında..."

Siyasetçi, yazar Muharrem Kaşıtoğlu, "Çocukların çok sevdiği fabl tarzıyla kaleme aldığım bu kitaplar, bu kadim şehre İstanbul’a olan borcumu bir nebze de olsa ödeme çabam. Beyoğlu Masalı da diğerleri gibi doyumsuz bir hikaye. Umarım elden ele yayılır. Şimdilerde çok sevdiğim bir başka eşsiz ilçe Beşiktaş’ın masalını yazıyorum. Ardından ne gelir bilemeyiz. Biz yazdık ve yazmaya devam ediyoruz. Bundan sonra söz okurlarda." dedi.

Haber Merkezi

En eski klasiğe Beykoz'da ev sahipliği yapıyor
Önceki En eski klasiğe Beykoz'da ev sahipliği yapıyor
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz