Spor

Beykoz’da basketbol şenliği tamamlandı

Beykoz’da basketbol şenliği tamamlandı
15.03.2019 21:18
| | |
2325

Beykoz'da okullararası spor müsabakalarında basketbol kategorisinde son maçların ardından şampiyonlar ve dereceye giren takımlar belli oldu.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları Basketbol İlçe Şenlikleri 4 Mart 2019 tarihinde Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlayıp Beykoz R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda görkemli bir törenle son buldu.

Şenliğin son karşılaşmasında Celal Aras Anadolu Lisesi Takımı, Acarkent Doğa Koleji ile karşı karşıya geldi. Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda gerçekleşen karşılaşmanın son dakika ve saniyeleri müthiş bir çekişmeye sahne oldu.

Müsabakadan 58-56 galip ayrılan Celal Aras Anadolu Lisesi Takımı 2018-19 Dönemi Beykoz Liselerarası Erkekler Basketbol Şampiyonu oldu.

Karşılaşmanın ilk 3 periyotunda farklı üstünlük yaşayan Celal Aras Anadolu Lisesi Takımı son periyotta karşısında oldukça dirençli ve tempolu oynayan bir rakip bulunca zor anlar yaşadı. Son dakikaya girildiğinde ilk önce Acarkent Doğa Koleji Takımından İbrahim Alphan Coşkun kazanılan faul atışlarını değerlendiremezken, ardından karşı atakta bu kez Celal Aras Anadolu Lisesinden Ahmet Faruk Beceren Faul atışlarında başarısız oldu.

12 Saniye kala Yağız Efe Şahin kaptığı topla hızla rakip alana geçip kaydettiği sayıl ile 56-56 ile maçı dengeledi. Son 3 saniye kala Celal Aras Anadolu Lisesi Takımı Ahmet Ferit Beceren ile bulduğu basket sonrası mücadeleden 58-56 galibiyete ayrılabildi. 

Salon: Recep Şahin Köktürk Spor Salonu
Celal Aras Anadolu Lisesi: Mustafa Genç, Alperen Erol, Ahmet Faruk Beceren, Batuhan Devrim Soylu, Yavuz Selim Kolistoğlu, Umut Kaan Biçer, İsmail Balcı, Ömer akagün, Emre Metin, Batuhan Aktaş, Eymen
Acarekent Doğa Koleji: Mehmet Efe Ömür, Noah Berk Kılıç, Tandoğan Ciner, Efe Yamak, Ege Yamak, Doruk Tanrıkulu, İbrahim Alphan Coşkun, Deniz Uzunoğlu, Halil Yiğit Özyurt, Yağız Efe Şahin, Zeki Emre Kalafat
Periyotlar: 18-15 / 14-8 / 12-12 / 14-21
Devre: 32-23
Maç Sonucu: 58-56

Şampiyona sonunda derece sıralaması ise şu şekilde oluştu:

Küçük Erkek
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Beykoz Doğa Koleji
3-Acarkent Doğa Koleji
4-Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu

Yıldız Kız
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Özel Pakkan Ortaokulu
3-İshakağa Ortaokulu
4-Anadoluhisarı Ortaokulu

Yıldız Erkek
1-Hacı Numan Ortaokulu
2-Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu
3-Bilgi Yolu Koleji
4-Acarkent Doğa Koleji

Genç Erkek
1-Celal Aras Anadolu Lisesi
2-Acarkent Doğa Koleji
3-Uğur Koleji
4-Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"