Beykoz’da basketbol ruhu yeniden canlanıyor

  • 0
  • 3365
Beykoz’da basketbol ruhu yeniden canlanıyor
Beykoz’da basketbol ruhu yeniden canlanıyor
Beykoz’da basketbol ruhu yeniden canlanıyor
Beykoz’da basketbol ruhu yeniden canlanıyor

Beykoz spor tarihinde oldukça görkemli bir yere sahip olan basketbol kültürünün yeniden canlanabilmesi için ciddi emekler veriliyor.

Uzun süredir Cüneyt Pulant’in başkanlığında kuruluş çalışmaları devam eden Beykoz Kadın Basketbol Takımı ilk kez kamuoyunun karşısında çıktı.

Beykoz Basketbol Kulübü ile Kadın Basketbol Liglerinde ilk sezonunu yaşamaya hazırlanan kadın basketbolcular Cumhuriyetköy Green House Garden Park'ta basın mensuplarıyla buluştu.

Türk basketbolunda üst düzey takımlarda görev almış teknik kadrosu ile ligin başlamasını heyecanla bekleyen Beykoz Basketbol Takımının menajerliğini Elmira Draskiceviç yapıyor.

Başkan Cüneyt Pulant, "Kadın Basketbol Liglerine renk katacaklarını ifade ederek, 5-6 kişilik bir Kurucular Kurulumuz var. Bunun içinde ise Elmira Draskiceviç en çok katkısı olan ve bu fikri bizlere veren isim oldu.” dedi.

Teknik Ekibi Elmira Draskiceviç’in belirlediğini ifade eden Pulant, "yeni bir kulüp olmamıza karşın 2 yıllık süreçte Süper Ligde olmayı hedefliyoruz. Takımızı Cumhuriyetköy'de 10 günlük kampa aldık” ifadelerine yer verdi.

KBBL'nde yurt dışında kamp yapacak ilk takım olacaklarını, sponsorluk konusunda gayet olumlu bir hava yakaladıklarını ve ilerleyen süreçte bunları kamuoyu ile de paylaşacaklarını kaydeden Başkan Pulant, antrenman ve müsabakalarını Beykoz Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksinde yapacaklarını ve bu konuda kendilerine destek olan İBB Spor Müdürlüğü’ne,  Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’a İBB Meclisi Üyesi Gülay Demirel ve CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün'e teşekkür ettiğini belirtti.

Pulant şöyle devam etti: Üst Liglerde oynayan bazı isimler ile çifte lisans hakkı kapsamında görüşmeler yapacağız. Şampiyonluk yolunda bize katkıda olacak isimleri kadroya katacağız. Bu sporcuları Sırbistan'da yapılacak kampa kadar bünyemize dahil etmeyi umuyoruz.

Takım Antrenörlüğüne Ömer Petorak, Yardımcı Antrenörlüğe ise Ozan Bayındır’ı getirdik.

Güçlü bir kadro kurduk

Beykoz Basketbol Takımı Antrenörü Ömer Petorak’da, "şampiyonluk hedefi ile yola çıktık. Beykoz - Cumhuriyetköy'de ilk etap çalışmalarına yaptığımız kamp ile başladık. Ardından Sırbistan'da ikinci etap kampımız olacak. Lig başlayıncaya kadar olan zamanı çok iyi değerlendirmek istiyoruz. Sırbistan dönüşünde sıklıkla yapacağımız hazırlık maçlarıyla hazır hale geleceğiz. Çok güzel bir sinerji yakaladık, sezon sonunda bunu şampiyonluk ile taçlandırmak istiyoruz" dedi.

Beykoz’da köklü bir basketbol geleneği var

Menajer Elmira Draskicevic ise Beykoz'da köklü bir basketbol geleneğinin olduğunu bildiklerini ifade ederek, "biz bu sevgiyi, ilgiye dönüştürmek istiyoruz. İnanıyorum ki Beykoz'da çıkacağımız her maçta tribünleri dolu bulacağız. Bu işe çok emek harcadık, çok güzel mesafe kat ettik. Beykoz Kadın Basketbol Takımı liglerde bu sezondan itibaren adından fazlası ile söz ettirecektir. İyi bir teknik kadromuz var ve hem onlara hem de sporcularımıza büyük güven duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Beykoz yaz okulları sezonu rengarenk kapattı
Önceki Beykoz yaz okulları sezonu rengarenk kapattı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)