Beykoz’da başka hayatlara dikkat kesilmek

  • 10.05.2022 21:42
  • Güncelleme: 10.05.2022 21:52
  • Okunma: 1455 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kent Konseyi, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikle engelli bireylerin yaşamlarına ve başarılına dikkat çekti.
Beykoz’da başka hayatlara dikkat kesilmek

Beykoz Sahilindeki etkinlik alanında "İki Raket Çokça Umut" temasıyla yapılan programa Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve iki milli sporcu da katıldı.

Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımında yer alan Ebru Bulgurcu ve Fatih Karataş’ında yer aldığı program TRT Spor Kanalı Spikerlerinden Yasin Dallı'nın Moderatörlüğünde gerçekleşti.

İki milli sporcunun kariyerlerine yönelik paylaşımlarda bulundukları programda, iki sporcuyu antrenman ve maçlarında fotoğraf kareleri ile buluşturan fotoğraf sanatçıları Fikriye Er ve Nüket Uluç'un resim sergisi de vardı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, gerek Ebru Bulgurcu'nun gerekse de Fatih Karataş'ın yaptıkları spor ve Milli Takımdaki performanslarıyla pek çok kişiye örnek olduklarını söyledi. “Beykozlu sporcularımız ile gurur yaşadık... Türkiye'de engelli bireylerin azmine, isteğine ve hayata tutunmaları anlamında güzel bir farkındalık örneği yansıtmışlardır.” diye konuşan Başkan Aydın, “tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Programda katılımcılara sunulan çiçeklerin ardından güne ait yansımalar fotoğraf kareleri ile buluştu. Etkinlik sonunda ise Görme Engelli Udi Sanatkar Ruşen Yılmaz’ın mini konseri vardı.

Beykoz Kent Konseyi’nin hafta nedeniyle düzenlediği programa,  konsey Başkanı Sadullah Hasanoğlu, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Bülbül, Beykoz Bende Varım Derneği Başkanı Aşkın Maden Ataselim ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileleri de vardı.

Haber Merkezi