Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı

  • 0
  • 14621
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı
Beykoz'da Başbuğ Türkeş anıldı

MHP Beykoz İlçe teşkilatı, Onçeşmeler önünde merhum Alparslan Türkeş'in fotoğraflarını sergiledi.

MHP Beykoz İlçe teşkilatı, Onçeşmeler önünde merhum Alparslan Türkeş'in fotoğraflarını sergiledi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş, ölümünün 19. yıldönümünde Beykoz'da anıldı. MHP Beykoz İlçe teşkilatı tarafından Alparslan Türkeş fotoğraflarından oluşan sergi, Beykoz Onçeşme önünde sergilenirken, akşam saatlerinde İlçe Merkezinde Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Dost Beykoz'a özel poz veren MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, bu sırada ilçe binasında ağırladığı Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'e önemli açıklamalar yaptı. Ölümünün 19. yıldönümünde Başbuğ Alparslan Türkeş'i rahmet ve özlemle andıklarını belirten Oğuzhan Karaman, "Bizim bedenimiz Türk, ruhumuz Müslüman’dır. Milletimiz, Başbuğ Türkeş'in Kurucusu olduğu Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve Ülkücülere, ilk günden bu yana bir misyon yüklemiştir. Bizi şehit haberlerinin artmış olması derinden üzmektedir. Özellikle şehit haberlerine alıştırılmaya çalışmamız, kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır" dedi.

Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı oturumunun açılışında konuşan Başkan Çelikbilek, merhum Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümünü hatırlatarak, kendisine rahmet dilemişti. Öğlen saatlerinde ise bu kez MHP Beykoz İlçe teşkilatı, Onçeşmeler önünde Alparslan Türkeş'in fotoğraflarından oluşan bir serginin açılışını yaptı. Ülkücülerin sağlığında "Başbuğ Türkeş" olarak hitap ettikleri Alparslan Türkeş, ölümünün 19. yılında saygıyla anıldı. Akşam saatlerinde ise MHP Beykoz İlçe Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim okundu ve Alparslan Türkeş'in ruhuna hediye edildi.

'Oğuzhan Karaman, Osman Durmuş'tan örnek verdi'

MHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan görev alır almaz MHP Beykoz İlçe Başkanı olarak ilk açıklamasını Dost Beykoz'a yapan Oğuzhan Karaman, bu kez Haber Müdürü Ferdi Güngör'ü ilçe merkezindeki makamında konuk etti. Partisiyle ve ülkedeki genel meselelerle ilgili açıklamalarda bulunan MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, geçmişte Kars'ta ve İstanbul'da yaşadıklarıyla ilgili bilgi verdi. Babasının da ideolojisinin 'sağ' olduğunu anlatan Oğuzhan Karaman, bu nedenle geçmişte Kars'ta büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. İstanbul'a geldikten sonra ticarete atıldıklarını kaydeden Başkan Karaman, bu sırada Şair ve Yazar Necip Fazıl Kısakürek ile de tanıştıklarını söyledi.

İktidardaki AK Parti ve Türkiye'nin genel görünümü hakkında da Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan Oğuzhan Karaman, şöyle dedi:

"MHP'nin Hükümet ortağı olduğu yıllarda Sağlık Bakanı olan Osman Durmuş, bir yerde bir hastane yapılacakken, işi sol kökenli kişilere de verebilmişti. Vatanını seven ve vatanına hizmet eden kişiler arasında ayrımcılık yapmak olmaz. Ancak bugün geldiğimiz noktada, aynı hassasiyetin gösterilmediğine tanık oluyoruz. 'Bizden olan ve bizden olmayan' gibi bir anlayış var. Özellikle işadamları, kimliklerini saklıyor ya da saklamaya zorlanıyor.

Diğer yandan ülkemizde neredeyse saatte 1 şehit verilir hale gelmesi bizi derinden üzmektedir. Eskiden bu kadar çok şehit verilmiyordu. Buradaki sorunun kaynağının ise adına 'Çözüm Süreci' denilen saçmalık olduğu artık halkımız tarafından da bilinmektedir ve dile getirilmektedir. Biz en büyük rahatsızlığı ise şehit haberlerine alıştırılmaya çalışıldığımız bu günlerde yaşıyoruz."

‘Başkan Oğuzhan Karaman, söyleşide Azeri kardeşlerimizi de kucakladı’

Dost Beykoz'un soruları üzerine kardeş Azerbaycan'da yaşanan olayları da değerlendiren MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, olayın çok sıcak olduğu ancak sınırdaki çatışmalarda hayatını kaybeden Azerilerin kendilerini üzdüğünü kaydetti. MHP Beykoz İlçe Başkanı Karaman, daha sonra ilçe binasındaki partililerle birlikte Beykoz Onçeşmeler önündeki fotoğraf sergisini gezdi ve Dost Beykoz'a özel poz verdi.'Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, fotoğraf sergisini ziyaret etti'

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın On Çeşme Meydanı'nda açtığı fotoğraf sergisini ziyaret edip bilgi alan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, şunları söyledi: 

"Hayatını dikkatli okumamız ve analiz etmemiz gereken bir liderdi. Mecliste Deniz Gezmiş'in idamı oylandığı gün oylamaya katılmamış ve dikkat çekici bir tavır ortaya koymuş. Yıllar sonra neden katılmadıklarını sorduklarında ''gençtiler, şans tanımak lazımdı'' cevabını tarih okumalarında öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Onun ''Gençler hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, asla yere düşürmeyin'' öğüdü, çok ama çok kıymetlidir. Ruhu şad olsun."

Haber Merkezi

Beykoz otizmin farkında
Önceki Beykoz otizmin farkında
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz