Beykoz'un öğrencilerinde Nabi Avcı heyecanı...

  • Güncelleme: 19.01.2016 08:46
  • Okunma: 8859 kez
  • Yorum: 0
Milli Eğitim Bakanı'nın katılmasının planlandığı yarı-yıl kapanış töreni için adaylardan birisi de Beykoz...
Beykoz'un öğrencilerinde Nabi Avcı heyecanı...

Milli Eğitim Bakanı'nın katılmasının planlandığı yarı-yıl kapanış töreni için adaylardan birisi de Beykoz...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın önümüzdeki Cuma günü Beykoz'da yarı-yıl tatili dolayısıyla hazırlanacak programa katılabileceği bildirildi. Dost Beykoz'a özel açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, "Biz okul olarak Beykoz Sedat Simavi Ortaokulu'nu önerdik. Şu anda Sayın Bakan'ın yarı-yıl tatili dolayısıyla kapanış programına katılacağı İstanbul'daki 3 ilçeden birisiyiz. Eğer Milli Eğitim Bakanımız Beykoz'u tercih ederse, kapanış töreninde kendisini ilçemizde ağırlayabiliriz" dedi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı'nın gönderdiği bütçenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullara 'eşit' dağıtılması sonrası, satın alınan karne ve teşekkür belgeleri bugün okullara ulaştırıldı. Dost Beykoz, karne heyecanının başladığı okullardan Rüzgarlıbahçe'deki Bahattin Özyazıcı İlkokulu'nu ziyaret etti.

Her yıl okulların başladığı Eylül ayında açılış ve kapandığı Haziran ayında ise kapanış töreni yapılırken, bu yıl Beykoz'da yarı-yıl tatili için de bir program hazırlığı yapıldığı öğrenildi. Dost Beykoz'un özel sorularını yanıtlayan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İstanbul'da yarı-yıl tatili dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın bir programının olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: "Okullarda ders açığımız bulunmuyor!"

"Biz Beykoz olarak Sedat Simavi Ortaokulu'nu önerdik ve şu anda beklemedeyiz. Eğer Sayın Bakanımızın İstanbul'daki 3 ilçeden birisi olarak tercihi Beykoz'dan yana olursa, kendisini onurla ilçemizde ağırlayacağız.

Beykoz ilçemizde bulunan okullarımızda, geçtiğimiz 4-5 ay süresince herhangi bir olay yaşanmadı. Yine okullarımızda öğretmeni olmayan bir ders açığımız bulunmuyor. Toplamda 42 bin öğrencimize 2 bin öğretmenimizle hizmet veriyoruz ve ek olarak da 200 civarında öğretmeni ücretli olarak görevlendirmiş bulunuyoruz. Sınıflarımızın hiçbirisinde 40'ın üzerinde öğrenci bulunmuyor ve 15-20 kişilik sınıflarımızda bile öğrencilerimiz ders görebiliyor."

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile birlikte birçok okulun ziyaretinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, bu durumun öğrenci ve öğretmen psikolojisine de olumlu yansıdığını kaydetti. Kaymakam Ahmet Katırcı'nın Beykoz'daki öğrenci ve öğretmenlere poizitif enerji verdiğini anlatan Bozbay, okulların fiziki anlamda iyileştirilmesi ve yeni okulların açılarak, ilçedeki 'ikili öğretim' yapmak zorunda kalan okulların üzerinden bu yükün alınması için Kaymakam Katırcı'nın çeşitli çalışmalar yaptığını da kaydetti. Beykoz'a yeni okul yapılması konusunda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de istekli ve kararlı olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Elmalı'da yeni bir okulun ve Çubuklu İlkokulu ile Ferit İnal Lisesi'nin yan taraflarına birer ek bina yapımının Belediye tarafından üstlenildiğini belirtti.

'Bahattin Özyazıcı İlkokulu'nda çocuklar, Dilek Ağacı'nı temenni ve isteklerle doldurdu'

Öte yandan Dost Beykoz'un ziyaret ettiği Rüzgarlıbahçe'de bulunan Bahattin Özyazıcı İlkokulu Müdürü Özgür Tan, öğrencileri için gelen karne ve teşekkür belgelerini teslim aldı. Dün gece saatlerinde İstanbul Valisi Vasip Şahin'in okullara 1 günlük kar tatili verdiği günde okula gelen Özgür Tan, burada karneleri teslim alarak, görevli öğretmenlerle fikir alış-verişinde bulundu. Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun'un da ziyaret ettiği Bahattin Özyazıcı İlkokulu Müdürü Özgür Tan, okulda bulunan 'Dilek Ağacı' hakkında da bilgi verdi.

Yarı-yıl tatili dolayısıyla Okulun Rehber Öğretmeni Ayşe Alkan tarafından oluşturulan ağaca, Beykozlu minikler, istek ve taleplerini yazarak bıraktı. Oldukça şirin bir görüntüsü olan ağaca Azra Kakaliç adlı bir öğrenci, "Ben kar yağmasını çok istiyorum. İnsanlar mutlu ve hep neşeli olsun. Büyüyünce iyi bir çocuk doktoru olmak istiyorum" diye yazarken, İsmail adındaki bir öğrenci "Uzaktan kumandalı araba istiyorum" diyerek, hayallerini dile getirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz