Yaşam

Beykoz'da bahar, Yuşa'da güzel

Beykoz'da bahar, Yuşa'da güzel
11.04.2016 22:01
| | |
9745

Foto galeri

İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Beykoz'daki Hazreti Yûşa Kabrini ve çevresini rengarenk çiçeklerle donattı.

İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Beykoz'daki Hazreti Yûşa Kabrini ve çevresini rengarenk çiçeklerle donattı.

Boğaz'ın İncisi Beykoz'un manevi kıymetlerinin en önde geleni olan Hazreti Yûşa (aleyhselam) Kabri ve çevresi, İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çiçeklerle bezendi. Birbirinden güzel beyaz ve sarı lalelerin kapladığı bahçe, ziyaretçiler tarafından büyük bir hayranlıkla takip edildi. Dost Beykoz, Nisan ayı ile birlikte gelen ilkbaharın ilçede en güzel yaşanacak yerini de gururla fotoğrafladı. İşte, Yûşa Kabri ve o güzel fotoğraflar...

Üsküdar'da Aziz Mahmud Hüdai, Sarıyer'de Telli Baba ve Beşiktaş'ta Yahya Efendi ile birlikte Boğaz'ın dört manevi bekçisinden biri olduğuna inanılan Hazreti Yûşa Aleyhselam'ın kabri, inanılmaz bir güzelliğe kavuştu. İBB Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapıldığı öğrenilen yeni düzenlemeye göre, Kabrin içerisi, girişteki bahçeler ve burada bulunan Cami'nin etrafı, rengarenk çiçeklerle bezendi. Dost Beykoz, burada gerçekleştirdiği çekimlerde, ziyaretçilerin de yoğun ilgisinin olduğunu fark etti. Hazreti Yûşa'nın Kabri başına gelerek dua eden vatandaşların, buraya gelen diğer ziyaretçilere hayır için lokum ve çikolata dağıttığı gözlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, İBB, Yuşa Tepesi, Aziz Mahmut Hüdai, Telli Baba, Yahya Efendi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"