Röportajlar

Beykoz'da bahar sevinci yaşanıyor

Beykoz'da bahar sevinci yaşanıyor
2014.07.17 00:00
| | |
10487

Nisan ayının gelmesiyle birlikte ısınan hava, en çok çocuklara yaradı.

Kış boyu evden ayrılamayan çocuklar, baharın yüzünü göstermesiyle birlikte parklara akın etti.Beykoz Çayırı'nda gönüllerince oyun oynayıp eğlenen çocuklar, temiz havanın keyfini doyasıya çıkardı. Park içerisinde bulunan çukurlar ve hemen yanında bulunan toprak birikintisi ise ailelerin tepkisini toplasa da Dost Beykoz'un araştırmaları sonrası, bu sevimsiz görüntünün altından çok güzel bir haber çıktı. İBB yetkilileriyle yapılan görüşmede, bir benzeri Göztepe'de diğeri Caddebostan'da olanİstanbul'un en güzel Su Oyun Parkı'nın Beykoz Çayırı'na inşa edileceği bilgisine ulaşıldı. Yetkililer, bu çalışmayı Haziran ayına kadar sonlandırmaya çalışacaklarını bildirdiler.

Rüya Karakuş 22 aylık... Abisi ve annesiyle gelmiş Beykoz Çayırı'na. Hemen yanında duran bebek arabasında yatan ise kuzeni Asmin Gülizar Karapınar. Henüz 5 aylık olan Asmin, arada gözünü açıp Rüya'ya gülümsese de çoğunlukla uyku modunda... Bahar Hanım ise Çamlıbahçe'den geldiğini dile getirirken, bu yıl ikinci kez çocukların dışarıya çıkabildiğini söylüyor.

 
Zeynep Özenç ise henüz 3 buçuk yaşında. Ortaçeşme'de oturuyor. O da baharın güzelliğini kucaklayan onlarca çocuktan birisi.
 
 
Bade Nur Kılıç 2 yaşında. Henüz 27 aylık. Adaşı Hüma Bade Şirikçi'yle birlikte doğanın keyfini çıkarıyor. Hüma Bade Şirikçi 2 yaşında. Adaşlar, aileleriyle birlikte Paşabahçe'den gelmişler... Berra Melis Çomak da onlara eşlik etmiş...
 
 
Nisa Çamurcu 2 yaşında. Ablası Gamze Çamurcu ise 9. Nisa pek içten davranmadıysa da ablası Gamze objektiflerimize birbirinden güzel pozlar verdi. Gelecek için iyi bir sanatçı olacağının ilk sinyallerini henüz 9 yaşında vermeye başlayan Gamze Çamurcu, kardeşiNisa'yı da rahatlığıyla kısa sürede etkiledi. Abla kardeş birlikte poz vermeye başladılar.
 
 
Merve Seven 2 buçuk, ablası Betül Seven ise 7 yaşında. İki kız kardeş, ailesinin himayesinde neşeyle vakit geçirdiler. Topla oynadıkları oyunlarda abla Betül hep kız kardeşine yardımcı oldu. Bunun dışında en büyük keyifleri de tabi ki koşmaktı. Abla – kardeş, doğanın nimetlerinden sonuna kadar yararlanmaya çalıştılar. Ümraniye'den geldikleri Beykoz'dan güzel anılarla ayrıldılar.
 
 
Beykoz Çayırı'nın güvenlik sorumlusu Ahmet Mutçu, doğma büyüme Beykozlu. 27 yaşındakiMutçu60 dönümlük bu arazide, 12 saat boyunca tur atarak, ailelere ve çocuklarına göz kulak oluyor. Beykoz Çayırı'nın gece de korunduğunu ifade eden Mutçu, yalnızca görev yaptığı süreçte değil, ezelden bu yana burada herhangi bir olumsuz durumun yaşandığına tanık olmadığını kaydediyor.
 
 
Öte yandan Dost Beykoz'un araştırmaları sonucu ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) yetkilileri, görüntü olarak güzel durmayan toprak yığını hakkında bilgi verdi. 100 metrekarelik alan üzerine inşa edilmesi planlanan su deposuyla, Su Oyun Grubu'nda eğlenceli vakit geçiren çocuklar için suyun devir-daim edilmesini sağlayacaklarını belirten yetkililer, bir de ‘kay kay’ ve halatların yer alacağı eğlencelik inşa edeceklerini söyledi. Haziran ayına kadar tamamlanacağı öngörülen projeyle İBBBeykoz Çayırı'na gelen miniklere 'daha eğlenceli bir gün geçirmelerini' sağlamaya çalışacak.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Ahmet Mutçu, Bade Nur Kılıç, Bahar, Berra Melis Çomak, Betül Seven, Gamze Çamurcu Hüma Bare Şirikçi, Merve Seven, Nisa Çamurcu, Rüya Karakuş, Zeynep Özgenç, Röportaj

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"