Beykoz’da bacalı sanayi dönemi bitti

  • 21.01.2019 19:16
  • Güncelleme: 21.01.2019 19:19
  • Okunma: 7847 kez
  • Yorum: 3
Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile birlikte AK Parti Çubuklu ve Poyraz Seçim İrtibat Bürolarını ziyaret etti.
Beykoz’da bacalı sanayi dönemi bitti

Beykoz’un en büyük mahallelerinden biri olan Çubuklu Mahallesi’ndeki partililerce karşılanan Aydın’a İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Murat Aydın burada yaptığı konuşmada Beykoz’un sorunlarına hâkim olduğunun mesajını verirken, vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda bu önemli vazifeyi yüklendik. Sizlerin desteği ve Rabbimin ihsanıyla bu süreci alnımızın akıyla tamamlayacağız inşallah. Beykoz’un sorunlarına yönelik çalışmalarımızı mahalle mahalle yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Çubuklu’da da yaptığımız araştırmada birinci öncelikli sorun imar, ikincisi işsizlik ve üçüncül en önemli sorun da ulaşım ve park olarak karşımıza çıkıyor.” şeklinde konuştu.

İmar konusuna da değinen Murat Aydın, “Belediyemiz geçen 15 yılda çok önemli çalışmalar yapmış ve büyük oranda tapu ve mülkiyet sorununu çözmüş durumda. Biz zaten başlamış olan bu süreci daha aktif bir şekilde devam ettirip mümkün olan en kısa zamanda sonuçlandırmaya gayret edeceğiz. Bakınız, birisi size çıkıp ‘bu sorunu şu kadar sürede çözeceğim’ derse bu doğru bir yaklaşım olmaz. Zira bu süreç devam eden ve etap etap, bölge bölge çözülebilecek bir süreçtir. Sizden bizlere güvenmenizi ve desteğinizi esirgememenizi bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aydın şöyle devam etti:

Bacalı sanayi dönemi bitti…

İşsizlik konusunda yapılacak çalışmalarımız da var ve inanın önümüzdeki süreçte Beykoz köyleriyle birlikte -yeni yasaya göre mahallelerimiz oldular- tam bir cazibe merkezi olacak. Bacalı sanayi döneminin bittiğini hepimiz biliyoruz. Artık dönem turizm, yerel organik ürünler, doğa ve denizi en doğru şekilde kullanabilme, maksimum faydayı sağlama dönemi. Napolyon “dünya tek bir ülke olsaydı başkenti mutlaka İstanbul olurdu” demiş. İstanbul’da da cennet bir köşe, Boğazın İncisi Beykoz… Ve bizim bu inciyi parlatmamız lazım. İstanbul’u tercih eden turistin Beykoz’a gelmesini sağlamamız lazım. Bunu başarabilirsek inanın işsizliğin önlenmesi konusunda çok büyük aşamalar kaydederiz.    

Üsküdar-Beykoz Metro Hattı iki yıl içinde kazma vurulacak…

Açıklamalarında, ulaşım konusuna da değinen Aydın Üsküdar-Tokatköy Metro Hattının durak ve güzergâh tablosunu Beykozlularla paylaştı. Murat Aydın şöyle devam etti.

“Ulaşım ile ilgili de Beykoz yüzölçümü olarak oldukça geniş bir alan olduğu için maalesef bu konuda da sorunlar olabiliyor. İBB’nin projeleri arasında yer alan Üsküdar-Tokatköy Metro Hattına yönelik ön çalışmalar yapıldı ve bize de gönderildi. İki yıl içerisinde kazma vurulmasını bekliyoruz ve tahminen bu çalışma dört yıl sürecek. Bittiğinde Beykoz İstanbul’un her yeriyle entegre olmuş olacak. Öte yandan ulaşım ve otopark ile ilgili yaşanan sorunları da en hızlı ve etkili şekilde çözmek için gereken her türlü tedbiri alacağız.”

Poyrazköy Reis’i bekliyor…  

Çubuklu’dan sonra Poyrazköy’e geçen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın seçim irtibat bürosunda partililer ve Poyraz sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşlar Murat Aydın ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a “biz her seçim döneminde rekor oyla Reisimize destek oluyoruz. Tarihte buraya Atatürk geldi, Özal geldi, Demirel geldi. Bir tek Reisimiz gelmedi. Biz Reisimizin Poyrazköy’e gelmesini ve bizleri şereflendirmesini bekliyoruz.” dedi. Murat Aydın, “inşallah siz bu seçimde de en yüksek oyu Sayın Cumhurbaşkanımıza verin ben de onun buraya gelmesi için söz veriyorum elimden geleni yapacağım. Ve geleceğini de düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

Köylere imar müjdesi…    

Köylerin en büyük sorunlarının başında gelen gençlerin evlendikten sonra köyde ev yapamamasına yönelik önemli bir çalışma yaptıklarını belirten Murat Aydın, “bu konuda yaşanan mağduriyetlerin farkındayız. Çocuklarınız evlendikten sonra ailelerini kuracakları bir evleri olsun istiyor ve haklılar da. Mevcut yasalar maalesef buna müsaade etmiyor. Satılmaması ve ticarete konu yapılmaması kaydıyla bu konuda bir iyileştirme yapılmasına yönelik bir çalışmamız olacak. İnşallah bu çalışma sona erdiğinde en büyük sorununuzu da çözmüş olacağız” dedi.

Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile birlikte Poyrazköy’de balıkçılarla birlikte balık ekmek yiyerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

ne önemi var (3 yıl önce)

Merhaba evet ben beykozlu 24 yaşında bir gencim askerden geldimden beri aktif olarak çalışıyorum arkadaş sabahın 6 tısında beykozun duraklarına indinizmi göç var bildin beykoz oldu gibi gidiyor metro gelcekmiş 6 sene süre 2 seneye kazma vurulcak 4 seneye bitcek bırakın bu işleri arkadaş hidiv kasrına işci alımı var ilk şartı akp gençlik kollarına üye ol neden zorundamıyım kardeşim hani siz herkez için vardınız belediye işci alcak akp gençlik kollarına üye ol oyle gel adamcılık oynuyorsunuz başka bırsey degıl kaymak donduran ulan gittiniz üsküdar belediyesıne kıraya verdınız nun okulları ormanın dibini cıkardılar ama bize gelince imar ormaniye bırakın boş lafları yücel küpünü doldurdu şimdi sıra sendemı arkadaş boş laf senınkıler ben bunları 24 yaşımda olan aklımla yazıyorum 50 senedır bu beykozda olan var bırde onları dınle poyraz koye gitmiş beykozun için dekı sorunları bitirdiniz yani uyuşturucu almış başını gidiyor ya yazıktır yalan konuşmayın ben sizle beraberde yurudum o ilçe binasında çok kişi tanırım ama tek bir adam gibi adam varsa oda HANİFİ başkandır geri menfaatçi yani kuru kuruya sıkmayın önçe görelim

Hasan (3 yıl önce)

Şimdiki başkan ne gördük ki gelecek baskan dan görelim hep men şirket el cebellezi başka birşey yok. Elin adamı dere yatağına dağ başlarına gök gelenleri villaları dikiyor ama vatandaşa sıra gelince kırk dereden su getidiyorsunuz

Poyrazlı (3 yıl önce)

Poyrazköye imar istiyoruz imar !!..İstanbul da yeni ilçeler yaptınız istanbulla ilgisi olmayan hatta doğmayan insanları taşıdınız ama yerlisine imarı çok gördünüz.benim dedem 1924. Poyrazköy geldi sizden öncekiler ev yapma izni verdi erdoğan insanların kapısını damını onarmasina izin vermiyor.neyin peşinde kimi bekliyorsunuz ? Yeter bıktırdınız yalanlarınızla. cesurca adam gibi imar vereceğiz dilemiyorsunuz neden niçin niye yaşam hakkını engellemek niye ? Devlet bana tapulu arsana ev yapamazsın diyemez. Derse bunun yönetim şeklinin adının ne olduğunu biliyorsunuz..yeter artık yaşamdan yerleşimden herşeyden soğutunuz yıldırdınız insanları oy vermekte bile ikilemdeyim imar verirseniz vereceğim yoksa oy atmayı düşünmüyorum.. beklemekten ve yalandan kandırmanizdan BIKTIK YETER ARTIK IMAR HAKKIMIZI İSTİYORUZ....!!!

Yorum Yaz