Beykoz’da babasının öğretmen olduğu köye muhtar seçildi

  • 0
  • 6065
Beykoz’da babasının öğretmen olduğu köye muhtar seçildi
Beykoz’da babasının öğretmen olduğu köye muhtar seçildi
Beykoz’da babasının öğretmen olduğu köye muhtar seçildi
Beykoz’da babasının öğretmen olduğu köye muhtar seçildi

Beykoz'un kendine has özelliklerini koruyabilmesi ve doğasıyla her zaman ilgi gören Polonezköy Mahallesi’nde 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra değişim rüzgârı esmeye başladı.

Seçim sonrası bayrağı Antony Vilkoşevski'den devralan Özer Okumuş Polonezköy'de değişim konusunda iddialı olduğunu söyledi.

1842 Yılında Adam Jerzy Czartoryski tarafından kurulan ve uzun yıllar onun adını alıp Adampol olarak da bilinen Polonezköy'de yarışa giren 4 aday arasından sıyrılan Özer Okumuş ileriye dönük çok şeyler yapmak istediğini kaydetti.

Yeni muhtar Dost Beykoz’a konuştu

Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Özer Okumuş, bunu yaparken de katılımcı bir anlayışla Polonezköy sakinlerinin desteğini almak istediği belirtti.

Babam Polonezköy’de öğretmendi

Bayburt kökenli bir ailenin çocuğu olan Özer Okumuş'un Polonezköy ile bağlantısı ise babasının Polonezköy'de öğretmenlik yapması ile başlamış. Öyle ki babası Polonezköy'deki okul kapanmadan görev yapan son öğretmenler arasındaymış.

40 yıllık Polonezköy geçmişimiz var

40 yıllık aile geçmişi ve 30 yıllık işletmeleri ile Polonezköy'e hizmet sunan Okumuş 304 seçmenle girilen son seçimi kazanmasıyla birlikte kolları sıvadı.

Görevi devraldığı Vilkoşevski'nin azası olarak da görev yapan Özer Okumuş, ülkemizin her alanda ihtiyaç duyduğu değişim hareketinin Polonezköyümüz içinde ihtiyaç olduğu aşikardır. Bunun da son muhtarlık seçimi ile başladığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Polonezköy’ün sorunları görmezden geliniyor

“Polonezköy’ün içinde bulunduğu sosyal, çevresel ve kültürel çöküntünün yanında yönetimsel eksikliklerden dolayı köyün ve vatandaşların sorunlarının tam manasıyla anlaşılamadığına vurgu yapan Muhtar Okumuş, bazen de Polozeköy’ün sorunlarının görmezden gelindiğini söyledi.

“Köyümüzü ilgilendiren konularda vatandaşlarımızın tam bilgilendirilemediği, yerel yönetimle ortak bir fikir birliği oluşturulamadığı ve de kamu kurum ve kuruluşlarıyla yeterli çalışmalar yapılamadığından ötürü köyümüzün ve vatandaşlarımızın yeterli hizmet alamadığı düşüncesi ile aday oldum” diye konuşan Özer Okumuş, “mahalle sakinlerimin verdiği onay ile muhtar seçildim” dedi.

Muhtar Özer Okumuş şöyle devam etti:

Öncelikle Poloneköy sakinlerine bana verdikleri yetkiden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bu andan sonra daha bütüncül daha katılımcı daha güçlü bir yönetimle görevlerini tam anlamıyla yerine getiren ekibimizle köyümüzün ve vatandaşlarımızın sorunlarını tam manasıyla anlayan, Teknoloji ve günümüz şartlarını yakından takip eden bir anlayışla görev yapacağız.

Beykoz'da İnterneti çekmeyen bir muhtarlık binasına sahip olduklarını bu konuda mesai harcadığını söyleyen Okumuş, Polonezköy'de geçmiş dönemlerde muhtarlık yapan herkese saygı duyuyorum” dedi.

Büyük bir aile olacağız

Muhtar Okumuş, yapacakları tüm çalışmaları mahalle sakinleri ile buluşturup görüş ve önerilerini de dikkate alacağını söylerken, "Her an herkesin ulaşabileceği bir muhtar olacağım. Muhtarlık binamızın kapısı herkese açık olacak. Büyük bir aile olduğumuzu bunu başardığımızı 5 yıllık görev sürem sonunda herkes görecek" diye konuştu.

Dost Beykoz / Özel Haber - Talip Ercan

Sultaniye Parkı'ndayım
Önceki Sultaniye Parkı'ndayım
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada