Kültür

Beykoz'da Baba-Kız sahne alacaklar

Beykoz'da Baba-Kız sahne alacaklar
20.05.2015 20:38
| | |
8871

Video galeri

Beykozlu sanatçı Erol Aydoğan, 2009 yılında açtığı müzik evinde yüzlerce sanatçı yetiştirdi.

Yaklaşık 6 yıldır Beykoz'da hem müzik çalışmalarını sürdüren hem de birbirinden yetenekli Beykozlu genci sanat dünyasına kazandıran Erol Aydoğan, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde kızıyla birlikte sahne alacak. 21 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 20.00'de sahneye çıkacak olan Aydoğan Müzik Merkezi üyeleri, yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalacak. Bu sırada Sanatçı Erol Aydoğan da kızı Büşra Nur Aydoğan ile birlikte dinleyenlere Türk Sanat Müziği şarkısı okuyacak. Erol Aydoğan ut çalıp sanat müziği eserlerini seslendirirken, 17 yaşındaki kızı Büşra Nur Aydoğan da babasına gitarıyla eşlik edecek. Dost Beykoz, heyecanlı bekleyişin içindeki Erol Aydoğan ve Sakarya Üniversitesi Konservatuar mezunu kursiyer Hocası Emir Ali Özdelice ile stüdyoda bir araya geldi. Sanatçı Aydoğan ve Emir Ali Hoca ise Dost Beykoz okurları için mini bir konser verdi.

‘Erol Aydoğan, TRT’nin Beykoz Çayırı’ndaki yarışmasında birinci olmuş!’

Beykoz TEKEL Fabrikası emeklisi merhum Tuncer Aydoğan'ın oğlu olan Erol Aydoğan, 1 Temmuz 1973 doğumlu ve Ordulu... Neredeyse 3 kuşaktır Beykozlu olan Sanatçı, Çiğdem Mahallesi'nde ikamet ediyor ve 2009 yılından bu yana da Kavacık'ta adına kurduğu Müzik Merkezi'ni işletiyor. Bağlamadan gitara, piyanodan klarnete ve tuluma, kemençeye kadar pek çok enstrümanın kursunu veren Sanatçı Aydoğan'a Üniversite mezunu Emir Ali Özdelice de eğitimleriyle eşlik ediyor. Aynı zamanda ünlü sanatçı Mustafa Keser'in ilk talebelerinden olan Erol Aydoğan, 1998 yılında dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in girişimleriyle TRT'nin Beykoz Belediyesi'yle birlikte açtığı yarışmada 1. olmuş. Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirilen yarışmada Halk Müziği dalında birinciliği alan Erol Aydoğan'ın 100'e yakın bestesi var. Tamamının söz ve müziği kendisine ait olan 13 parçalık 'Anahtar' adlı bir albümü de olan Beykozlu Sanatçı, klip çekmek için hep Karadeniz kıyılarına ve Ordu'ya gittiğini söylüyor.

‘Kızları Büşra Nur ve Zeynep Sevde de müzikle iç içe büyüyor’

Evli ve 2 kız çocuğu sahibi olan Erol Aydoğan'ın büyük kızı Büşra Nur, 17 yaşında ve babası gibi sanata meraklı bir kişi... Küçük kızı Zehra Sevde Aydoğan ise henüz 13 yaşında ancak o da ablası ve babası gibi müzikle iç içe büyüyor. Okulundan vakit bulduğu zamanları babasının Müzik Merkezi'nde geçiren genç Zehra, burada bir araya geldiği talebelerle keyifli saatler geçiriyor. Beykozlu Erol Aydoğan ise 2016 yılında piyasaya çıkarmayı düşündüğü albümü için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kendiyle aynı adı taşıyan Aydoğan Müzik Merkezi'nde bir stüdyosu bulunan Aydoğan, güfte ve beste çalışmalarını da burada gerçekleştiriyor.

Erol Aydoğan'ın geçmişi ise çok sayıda başarılarla, plaketlerle ve teşekkür belgeleriyle dolu... Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Sanatçısı olan Erol Aydoğan, sosyal çalışmalara verdiği katkılarla da biliniyor. Beykozlu Sanatçı en son Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'na bağlı Ümraniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda düzenlenen Semazen Gösterisi'ne müzikleri ve nefesiyle katkı vermiş. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen bu anlamlı çalışmadan sonra ise cezaevindeki mahkûmların birçoğu Semazen gösterisi sahnelemiş ve suç işlememek yolunda tövbekâr olmuş. Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan, Bu çalışmanın ardından kendisine verilen teşekkür plaketini, çalışma masasının en güzel yerinde saklıyor ve gururla sergiliyor.

‘Sanatçı Aydoğan’ın Beykoz ile ilgili besteleri de var…’

Öte yandan pek çok güfte ve bestesi olan Erol Aydoğan'ın Beykoz ile ilgili yazdığı şiirler ve besteler de çok sayıda kişi tarafından tanınıyor ve takdir görüyor. Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan'ın Beykoz'um adlı bestelediği bir şarkının sözlerinde şunlar yazıyor:

Sahilde balık tutan gençlerin

Yemyeşil bağların bahçelerin

Kokusu hasret dolu güllerin

Seyrine doyum olmaz Beykoz'um

 

Sahilin incisidir Beykoz'um

Boğaz'ın gözdesidir Beykoz'um

Tarihe şahit oldu her yerin

Ekmeğimsin aşımsın sen Beykoz'um

 

Denize yelken açmış kayıklar

İnsan dostu eşlik eder yunuslar

Gün batımı iskelende vapurlar

Mehtabına doyum olmaz Beykoz'um

 

İkliminle sahilinde güzelsin

Anılarda benim için özelsin

Zaman zaman âşıkları süzersin

Lütfun da kahrın da hoş Beykoz'um

 

Beldemizin gözbebeği çocuklar

Akbaba, Kırklar ve Sultanlar

Hazreti Yûşa’da huzur bulur insanlar

Maneviyat bekçisidir Beykoz'um

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Erol Aydoğan, Aydoğan Müzik Merkezi, kavacık, Büşra Nur Aydoğan, Emir Ali Hoca, Tuncer Aydoğan, Zeynep Sevde Aydoğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"