Beykoz'da Ayşe Hanım'ın savaşı

  • 0
  • 11675

Beykoz Paşamandıra’da kamulaştırma mağduru olduğu iddia edilen 2 çocuk annesi Ayşe Aşcıoğlu dinamit sesleri arasında yaşam kavgası veriyor.

Beykoz Poyrazköy-Paşaköy arasındaki viyadük nedeniyle Paşamandıra’da kamulaştırma mağduru olduğu iddia edilen 2 çocuk annesi Ayşe Aşcıoğlu dinamit sesleri arasında yaşam kavgası veriyor.

3. Köprü Projeyle birlikte Poyrazköy-Paşaköy arası bağlantı yolu viyadüğü inşaatı kapsamında Paşamandıra Mahallesi’nde 8 ailenin kamulaştırma mağduru olduğu iddia edildi.

Çevre köylerde kamulaştırma bedelinde anlaşma sağlanırken Paşamandıra köyünde yaşayan Ayşe Aşcıoğlu ailesi kendisine teklif edilen bedele karşı direndi. Kamulaştırma süreci tamamlanmadan bölgede inşaat başladı. Şimdilerde 2 çocuk annesi Aşcıoğlu dinamit sesleri arasında yaşam kavgası veriyor. Can güvenliğinin olmadığını söyleyen Aşcıoğlu “Tehlike anında ne yapacağız? Çocuğum yürüyemiyor bile” diye isyan ediyor.

Ev sallanıyor

Eve giden yollara “Dikkat inşaat var”, “Dikkat inşaat sahası” ve “Girilmez” tabelaları asıldı. Sadece çevresine emniyet şeridi çekilen evin etrafında doğalgaz ve elektrik de kesilmedi.

Aşcıoğlu inşaat çalışmaları kapsamında geçen ay elektrik direğinin devrildiğine dikkat çekerek şöyle konuşuyor:

“Gece, gündüz çalışıyorlar. Sağımızda solumuzda dinamitler patlıyor. Damperi açık kamyon elektrik direğimizi devirdi. Ateş çıktı. 2 çocuğum var. Burada 4 kişi yaşıyoruz. Çocuğumuzun biri daha yürüyemiyor. Dinamitler patlayınca ev sallanıyor. Sanki deprem oluyor. Tehlike anında nasıl gideceğiz? Yol bile kalmadı"

Nereye gideceğiz?

Geçen ay kamulaştırma bedeli için geldiklerini, metrekaresine 250 lira verdiklerini söyleyen Aşçıoğlu “Biz o kadar parayla ne yapalım? Çevre köylere metrekaresi 450-600 arası değişen rakamlar verdiler. Biz bu rakamı kabul edecektik. Ama bu parayla arazimiz olsa verdikleri parayla bu evi yaptıramam. Nereye gideceğiz bilmiyorum” diye isyan ediyor.

Aşçıoğlu’na destek için gelen eniştesi Mustafa Balcı da çalışmaların ilk baharda başladığını belirterek bölgeyi gezdiriyor. Mahalle muhtarı Adem Demirel de “İş güvenliği önemli ama orada insanlar yaşıyor. Onların can güvenliği de önemli. Önce oradan yaşamı alsınlar sonra işlerine devam etsinler” diyor.

Bölgeden ayrılırken PTT arabası köye girerek Aşcıoğlu’nun eline bir mahkeme kararı ulaştırıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü evini satmadığı için Aşcıoğlu ailesine dava açmış. İlk duruşma tarihi 9 Eylül 2015 olarak belirleniyor...

Haber Merkezi

Rüzgarlıbahçe, Kader'e yenik düştü
Önceki Rüzgarlıbahçe, Kader'e yenik düştü
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz