Talip ERCAN
  • 26/10/2017 Son günceleme: 26/10/2017 14:28
  • 9.089

Aradan ne kadar zaman dilimi geçti bilemiyorum…

Dost Beykoz’da ilk yazım öncesinde de değerli dostum Kader Gür’den gelen teklifi o anki ruh halim ile kabul etmiş ve bir hayli de verimli çalışmalara imza atmıştık… Ardından geçen yıllar zarfında emeklilik günlerim öncesinde iyi bir altyapı oluşturmak amacı ile bir ayrılık yaşamış ve kendi web sitemi profesyonel bir düşünce ile hayata geçirmiştim.

Yaz sonunda emeklilik işlemimi tamamladıktan sonra birçok dostumuzdan, hatta tahmin edemeyeceğim isimlerden, ‘gel yazılı basında da ol, ortak bir gazete kuralım’ tekliflerini nazikçe reddettim… Halen de aynı düşüncedeyim…

Geçen gün Kader kardeşimden gelen telefona, ilk başladığım dönemdeki bir ruh halinde iken cevap verip, spor sayfasına katkıda bulunma sözümü verdim… Her iki zaman dilimi arasında Ümit Yılmaz kardeşim gerçekten de hakkını vererek çok güzel spor sayfaları ortaya çıkardı… Birçok futbol yorumcusundan daha fazla bir düşünce harmanına sahip bir sporseverdi…

Bu giriş bölümünün ardından genel bir değerlendirme yapacak olursam, yıllar içerisinde maalesef değişen bir şey yok Beykoz’da, tabiri caizse… “Aynı tas aynı hamam” görünümü var… Beykoz Arena, Beykoz Spor Kulübü Binası, Beykoz Kelle İbrahim Stadı yenilenmesi gibi konular ve beklentiler yıllar önce kaldığı yerde duruyor.

TFF Riva Tesisleri’ndeki genişlemeye onay karşılığında, ilçenin eski köy yeni mahalleleri ağırlıklı bölgelerinde 7 adet halı saha yapıldı. Bunları hakkı ile değerlendiren, kullananlar ise bir, ikisi hariç olsa da olurdu olmasa da pozisyonunda görünmekte.

Dedik ya değişen bir şey yok Beykoz’da… Tabii ki bizler bu işin sportif anlamdaki bölümüne göre bir değerlendirme yapmaktayız. Tamam, Paşabahçe Stadı’nda zemin yenilendi, tribünlere ilave yapıldı, teşekkür ederiz de; Kavacık 15 Temmuz Şehitleri Stadı ile ilgili en fazla alkışı hak eden bu kulübe gönül veren bazı isimler oldu.

Kanlıca Tekke Sahası için bir umut ışığı oluştu, gelişmeleri yakından izliyoruz. Öte yandan ayrı kaldığımız zaman diliminde Anadoluhisarı Spor Akademisi Sahalarına artık maçlar verilmiyor, Üniversite ve Beykoz Belediyesi arasındaki Protokol ortadan kalktı gibi… Ortaçeşme Sahasının ışıklandırılması için Beykoz Belediyesi bir katkı sunsa iş çözülecek.

Beykoz Belediyesi Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nin yanına yüzme havuzu yapıldıktan sonra masraflarının yüksek olması nedeni ile Büyükşehir Belediyesine devretti. Burada en üst lig olarak Beykoz Belediyesi Hentbol Takımı maçlarını oynanmakta. Ancak Beykoz SK Basketbol Takımı için ise ne yazık ki bir antrenman ve maç saati ortaya çıkaramadılar gitti. Gelen taleplere hep olumsuz yanıtlar verildi.

Tamam Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı ile yaşanan Süper Lig ikinciliği, yıllar sonra takımlar düzeyinde gidilen Avrupa Kupası maçları ile gurur yaşayalım da Türkiye Basketbol Liglerinin ilk Şampiyon Takımı olarak tarihteki yerini alan Basketbol Takımı için maçlarını oynayacağı bir saat bulunamıyor ise yazıklar olsun demeden geçemeyeceğim.

Neyse uzun bir zaman diliminin ardında yazdığımız ilk yazıda tüm konulara, sıkıntılara birden değinmek biraz işi sulandıracak, çorba kıvamına sokacak gibi… Allah nasip ederse dağarcığımızda yazılacak çok konu var…

Yeniden “hoş bulduk” diyelim.

Yazarın Yazıları