Beykoz'da Aydın Düzgün'e muhaliflerden ortak rakip

  • 04.12.2019 12:27
  • Güncelleme: 04.12.2019 12:28
  • Okunma: 9901 kez
  • Yorum: 2
CHP Beykoz Örgütü'nde 8 Kasım’da başlayan delege seçimleri tamamlandı. Başkan Aydın Düzgün'e karşı muhalif grupların ortak aday çıkartacakları söylendi.
Beykoz'da Aydın Düzgün'e muhaliflerden ortak rakip

CHP Beykoz İlçe Örgütü'nde gelecek dönem siyasi rotasına yön verecek yeni kadroların belirleneceği kongre süreci devam ediyor. Beyaz ve Turuncu olmak üzere iki listenin yarıştığı delege seçimlerini muhalif gruba ait olan ‘Beyaz Liste’ önde tamamladı.

CHP Beykoz’da 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimleri hafta sonu tamamlandı. Ocak 2020’de yapılması beklenen 417 delegeli CHP Beykoz İlçe kongresi için İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün başını çektiği ‘Turuncu’ liste ile başkan adayları Mahir Taştan ve Yasemin Özdemir’in başını çektiği ‘Beyaz’ liste mahallelerde kıyasıya mücadele etti.

‘Beyaz’ liste seçimlere damga vurdu

Alınan bilgilere göre başkan adayları Mahir Taştan ve Yasemin Özdemir’in başını çektiği ‘Beyaz’ liste delege seçimlerine damga vurdu. Kavacık, Yenimahalle, Gİncirköy, Çiğdem, Çubuklu ve Merkez Mahallesi gibi büyük mahallelerde yarışı önde tamamlayan ‘Beyaz’ liste, İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün mahallesi olan Anadolu Hisarı’nda da delege seçimlerini kazandı.

‘Turuncu’ liste tartışmaların gölgesinde kaldı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün başını çektiği ‘Turuncu’ liste örgüt içerisinde çeşitli tartışmaların gölgesinde kalsa da Tokatköy, Ortaçeşme, Yalıköy ve Çamlıbahçe gibi mahallelerde ipi göğüsleyen taraf oldu.

Ocak 2020’de yapılması beklenen kongre öncesi muhaliflerin İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e karşı ortak aday çıkarmak için çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Serhan (3 yıl önce)

Artık eski yönetimin kendi halinde yerini gençlere bırakması zamanın geldiği bil akıs ortada yerel seçimlerde gördük doğru düzgün Bi aday koyamadınız.

REFİK KORAL (3 yıl önce)

Beykoz da BEYAZ bir sayfa açmanın zamanı gelmişti zaten.

Yorum Yaz