Güncel

Beykoz’da Atatürk’ü anma programları sona erdi

Beykoz’da Atatürk’ü anma programları sona erdi
10.11.2016 20:54
| | |
5249

Foto galeri

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal’i 78. Ölüm yıldönümünde andı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, ilçede devam eden anma programlarını Kavacık’taki parti binasında düzenlediği programla sonlandırdı.

Akşam namazını müteakiben Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için Hasan Yavuz Camii’nde mevlid okutan CHP Beykoz Örgütü, akabinde İlçe Merkezi’nde düzenlenen programla 10 Kasım programlarını sonlandırdı.

İlçe Merkezi’nde düzenlenen programa CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner, Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç, yöneticiler, Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

Gençlik ve Kadın Kolları Başkanı konuşma yaptı

Sabah saatlerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’ndan düzenlenen anma töreninin ardından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç ve Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör birer konuşma yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 78. Ölüm Yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andıklarının belirtildiği konuşmaların ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’da bir konuşma gerçekleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan: “Gazi Atatürk eşsiz bir devlet adamıdır”

Taştan, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu eşiz bir devlet adamıdır” dedi.

Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır. Türk Kurtuluş Savaşı’na yön vermiş, milleti ile birlikte ‘Ya İstiklal, ya ölüm’ parolası ile hareket ederek zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur. Fikir ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde; aramızda hep yaşayan bir önderdir.

“En büyük görev Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı 78. Yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Yapılan konuşmaların ardından Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ile program sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti, CHP, Anma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"