Toplum

Beykoz’da Atatürk’ü anma programları başladı

Beykoz’da Atatürk’ü anma programları başladı
09.11.2016 17:58
| | |
5183

Foto galeri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. Ölüm yıldönümünü anma programları başladı.

İlçedeki ilk programı Beykoz Eğitime Destek Derneği düzenlerken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliği, bütünlüğü ve devamı için canını veren Mehmetçikler de anıldı.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Meşale Anneleri’nin ev sahipliği yaptığı programa Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Şehit M. Talha Dinleyici Konferans Salonu’nda düzenlenen program kokteyl ile başladı. Yaklaşık iki saat süren programda ‘birlik ve beraberlik’ çağrıları yapıldı.

Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel: “Hepimizin gelecek adına umuda ihtiyacı var”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı etkinlikte açılış konuşmasını Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel yaptı. Demirel yaptığı konuşmasında, “Gerekirse kanla, gerekirse canla üzerimize düşeni yapmalıyız” şeklinde konuştu.

Böyle özel bir günde sizinle birlikte olmak bizlere cesaret vermekte ve yüreklendirmektedir. Bugün Atamızın 78. Ölüm yıl dönümden ülkemizde yaşananlar bu birliktelikleri çok önemli kılmaktadır. Hepimizin geleceğe umutla bakmaya ihtiyacı var. Hepimize sorumluluklar düşüyor. Çünkü bu cumhuriyeti kolay kazanmadık.”

“Bu topraklar kanla sulandı”

Nice yiğitler şehit oldu. Bu topraklar kanla sulandı. Hepimiz üstümüze düşen sorumluluğun farkında olmalıyız. Gerekirse kanla gerekirse canla üzerimize düşeni yapmalıyız. Asırlardır bizi parçalamaya çalıştılar. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun Cumhuriyet ebediyen yaşayacaktır.

Dernek Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Demirel’in konuşmasının ardından Gazi Atatürk’ün hayatının anlatıldığı sinevizyon katılımcılara izletildi. BEDES’in meşale anneleri Atatürk’ün anlatıldığı kitaplardan örnekler verdiği program da son olarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

Beykoz’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları yarın Cumhuriyet Halk Partisi ve Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle devam edecek.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Türkiye Cumhuriyeti, Gazi, Mustafa Kemal Atatürk, Anma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"